A Herbalife Gran Canaria legyőzte az Avtodor Saratov (85-92) oroszokat szerdán az Eurocup „Utolsó 32” negyedik napján, és bejutott a negyeddöntőbe, míg Dominion Bilbao Basket fontos győzelmet aratott Münchenben és a CAI-ban a Dinamo Sassari elleni meccsén elvesztve zálogba adta jövőjüket.

második

A „Granca” igazolta jelenlétét a verseny nyolcaddöntőjében, miután jelentős győzelmet aratott az orosz Avtodor Szaratovnál tett látogatásán. Aíto García Reneses, az Eurocup jelenlegi második helyezettjei Strasbourgban a Hapoel Jeruzsálem (69–79) elleni diadal után pecsételték meg a jegyet.

A kanári-szigeteki csapat legjobbjai Sasu Salin és Sitapha Savané voltak, 19, illetve 13 ponttal. A helyiek 8-0-s futása az utolsó percekben arra kényszerítette a Herbalife reakcióját, hogy biztosítsa a győzelmet, és következésképpen életben maradjon egy olyan versenyen, amellyel idillje van.

Ezenkívül a Dominion Bilbao Basket nagyon fontos győzelmet aratott a Bayern Münchenben tett látogatásán (88-90), és sértetlenül őrzi az életben maradás lehetőségeit az Eurocupban. A baszk csapat mágikus triójára támaszkodott - Bertans (24 pont), Mumbrú (22 pont, 5 lepattanó és 4 gólpassz) és Bogris (9 pont és 10 lepattanó) alkotta győzelem megszerzésében.

Végül a CAI Zaragoza kikapott a Dinamo Banco di Sardegna Sassaritól (75-72), de sikerült fenntartania az „kosárátlagot”. A kezeket Marquez Haynes inspirálta (16 pont), de továbbra is saját magától függ, hogy bejusson a második fordulóba. Ha a CAI megnyeri a hátralévő két mérkőzést, akkor bejut a következő fordulóba.