• A Kanári-szigetek Zelezniknek esett a nyolcaddöntő első szakaszában.
  • A Real Madrid 73-57-re verte az Alba Berlint.

uleb-től

A Gran Canaria - csoport és a Zeleznik az Uleb Kupa nyolcaddöntőjének szórakoztató második szakaszában szerepeltek, amelyben a szerb csapat az utolsó két percben eldöntötte a döntetlent (70–64).

Ennek a versenynek jó híre volt a Real Madrid számára, bár a kép nem volt jó. Még nem szabadította meg magát a Copa del Rey-ben elszenvedett csalódás súlyától az általa megnyert győzelemmel Alba Berlin (73–57).

Gran Canaria harcolt, de nem tudott

Összecsapásában Haladó, Egy 84-88 alig hagyott kiskaput Salva Maldonado tanítványainak bravúrja előtt, de a sárga játékosok remek első félidővel, védekezési sikerrel rohanták meg lehetőségeiket, és csak 28 ponton hagyták ellenfelüket.

Az utolsó negyedben nagy volt az egyenlőség, spanyol kezdeményezéssel a 38. percig, ekkor volt az utolsó előnye (61-62, Hunter kosara után).

Az utolsó szakaszon megszüntetések de Vroman és Norris, valamint a játékvezetők szigorú döntései teljesen megtisztították a spanyolokat, akiknek még a győzelemért sem volt lehetőségük harcolni.

Adatlap:

70. FMP Zeleznik (14 + 14 + 22 + 20): Zigeranovic (-), Erceg (23), Djerasimovic (-), Rasic (11) és Krstovic (8), kezdőcsapat, Popovic (-), Todorovic (2) ), Cvetkovic (7), Labovic (2), Teodosic (8) és Samardziski (5) és Micic (4).

64. Gran Canaria Dunas csoport (19 + 17 + 15 + 13): Marcus Norris (16), Hunter (10), Savané (10), Moran (5) és David (2) kezdőcsapat, Fernández (5), Guerra (7), Vroman (4), Baldo (3) és Pérez (két).

Játékvezetők: Ziemblicki (POL), Mihajlov (RUS) és Piloidis (GRE). Norrist (min. 37) és Vromant (min. 39) elimináltuk.

Real Madrid, nagyon sántítva

A Alba Berlin Nyolc ponttal elvesztette a nyolcaddöntő első meccsét otthon, de nagy ellenállást tanúsított a fehérek ellen.

Madrid még mindig folytatásokat mutatott a Copa del Rey. A fehér játékosok fáradtságát inkább az Alba Berlin, a rengeteg izomzattal bíró csapat fizikai vágása emelte ki.

Berlinben a fehérek nagyon teljes mérkőzést játszottak, amely megakadályozta a németeket abban, hogy jobban kihasználják a atlétikai állapot emberei közül.

A kupa második helyezettje az elejétől a végéig irányította a mérkőzés ritmusát, és a német ellentámadást rügyébe vágta. Így kikapott egy jó maroknyi pontot a sziklás berlini csapattól, amelynek az izom mellett van versenyképes játékosok, képes problémamentesen versenyezni az európai felső-középosztályban.

Adatlap:

73 - Real Madrid (12 + 21 + 18 + 22): López (15), Bullock (3), Milic (4), Hervelle (6), Sekulic (12) -induló öt-, Reyes (7), Tomas ( 9), Smith (12), Tunceri (4), N'Guema (-), Martín (-) és Hernández Sonseca (2).

57 - Alba Berlin (18 + 18 + 12 + 9): Herber (7), Avery (11), Archibong (3), Owens (5), Ford (5) -induló öt, Simon (12), Stanojevic (), Boumtje (3), Canak (5) és Fassier (3) ).

Játékvezetők: Kokoulekidis (GRE), Castano (FRA) és Viator (FRA). Archibongot (m.36) és Fordot (m.39) a személyzet kizárta.