Az újonc kíséret Tyler herro Nagyszerű éjszakájában játszott, mióta az NBA-be érkezett, és 37 pontot, hat lepattanót és három gólpasszt szerzett, amelyek miatt a Miami Heat, aki ezen a szerdán 112-109-re verte Boston Celtics a keleti konferencia döntőjének negyedik játékában.

A győzelem alapján a Heat 3–1-re a legjobb hétből áll, és csak még egy van az NBA-döntőbe jutástól, mióta utoljára 2014-ben, amikor LeBron James volt velük. A sorozat ötödik meccsét pénteken rendezik az Orlando-buborék ugyanazon a szakaszán.

Mellett Herro, mindössze 20 éves, aki a mezőnyből 21 lövésből 14-et hajtott végre, köztük 10 hármasból 5-öt, és 4-4-re tökéletes volt a személyi vonalon, egy másik gárda, kezdő és All-Star Jimmy Butler 24 ponttal járult hozzá, az utolsó hármat is beleértve a Heat utolsó 10 másodpercében, amely biztosította a Heat győzelmét, és kilenc lepattanót is elfogott.

Herro lett az NBA rájátszásának történetében a második 20 éves, aki legalább 37 pontot szerzett egy meccsen. A másik a legendás volt Magic Johnson, akinek az 1980-as NBA-döntő hatodik mérkőzésén a Los Angeles Lakers csapatával volt 42. "Jól érzem magam" - jelentette ki Herro a meccs végén. „Nagyon sok munka van még hátra. 3-1-re állunk és jó, de nincs semmi meghatározva ".

herro
Jayson Tatum dob egy kosarat (Kim Klement/Reuters)

A Heat újoncának legjobb rájátszási jegyét az őrtárs, Dwyane Wade tartotta, amikor 2004-ben 27 pontot szerzett. A szlovén pontvédő, Goran Dragic 22 pontot ért el a Heat harmadik gólkirályaként, amellett, hogy öt labdát elkapott a karika alatt, osszon ki három gólpasszt és szerezzen vissza két labdát.

Míg a center Bam Adebayo ismét a Heat legjobbja volt a belső meccsen azáltal, hogy 20 pontos dupla-duplát, 12 lepattanót, kilenc védőt ért el, négy gólpasszt is elosztott és két labdát visszaszedett.

Bam Adebayo ismét a Heat legjobbja volt a belső meccsen azáltal, hogy 20 pontos dupla-duplát ért el

Ismét a feszültség maradt a végéig két olyan csapatnál, amelyek érdemeket szereztek, hogy bármelyikük megszerezhesse a győzelmet. Ismét az a csapat játszotta a legjobb védelmet az utolsó játékrészben, amely a döntő gólokat is megszerezte, és ez Miami csapata volt Herro és Butler vezetőkkel, akik különbséget tettek.

A csatár, Jayson Tatum 28 ponttal vezette a Celtics csapatát, de a második félidőben mindet megszerezte. Kilenc védekező lepattanót is elfogott, négy gólpasszt adott, visszanyerte a labdát és három blokkot tett. Az első félidőben Tatum 0–6-os döntetlent ért el, pont nélkül, második legrosszabb támadó teljesítménye profiként.

A Celtics sztárcsatára 0–8-ra kezdett a Dallas Mavericks ellen november 11-én, a 0–6 pedig a Milwaukee Bucks ellen a rájátszás első két periódusában, 2018. április 17-én.

Noha a Celtics a második félidőben több mint 10 pontos hátrányból tért vissza, és megszerezte a vezetést (85-84), végül nem tudták megakadályozni, hogy a Heat újra felvegye pontszerzési hatékonyságát és remek védekezését. Jaylen Brown gárda 21 pontot szerzett, köztük hét kísérletből négy triplát, és kilenc lepattanót ragadott, mind védekező.

Az első félidőben Tatum 0–6-os döntetlent ért el, pont nélkül, második legrosszabb támadó teljesítménye profiként.

Míg Kemba Walker gárda öt gólpasszal 20 pontot adott hozzá, a csapattal tartalékként visszatért támadó, Gordon Hayward 14-et ért el, Marcus Smart gárda pedig 10 pont és 11 gólpassz dupla duplájával járult hozzá. Brown 3 másodperces hátralépése 16 másodperccel hátra csökkentette Miami előnyét 107-104-re. De Herro 2,1 másodperccel később a vonalhoz ment, és hidegen szerzett egy pár pontot, amellyel az előny ismét öt lett.

A Celtics párszor két ponton belülre került, Butler pedig a második két személyi pálya közül 1,1 másodperccel a vége előtt megszerezte a második helyet, és elhagyta Bostont anélkül, hogy megpróbálta volna az utolsó lövést a kerületen kívülről, mivel nincs több leállási ideje. és állítsa le az órát.