A két spanyol helyet keres a jövő vasárnapi döntőben.

Juan Carlos Higuero és Arturo Casado bejutott az 1500 méteres elődöntőbe, amelyet jövő vasárnap játszanak, míg Reyes Estévez, a 2004-es athéni játékok egyetlen spanyol döntőse az első vetítésen kiesett.

higuero

Estévez elsőként lépett a monumentális pekingi olimpiai stadion pályájára, hogy az egyes sorozatok öt legjobbját és időnként további négyet besoroló versenyeken keresse meg az elődöntőt. A barcelonai játékos kirohant és hátralépett, figyelmen kívül hagyva - a többiekhez hasonlóan - az öreg Vjacseszlav Shabunin húzását, aki tíz méterrel előrébb járt. Az orosz 1: 57.64-nél 800-at passzolt, és az utolsó kör behatolásakor eltalálták, de Estevez hirtelen elvesztette helyzetét, és az utolsó kör tárgyalásakor, amikor a legjobban megnyomták, nem talált semmit a lábában. A 2004-es athéni olimpiai döntő egyetlen spanyolja az első körben kiesett. 3: 39.62-vel nyolcadik lett, négy másodperccel lemaradva a francia Mehdi Baala mögött.

Higuero ezután ringbe ugrott, a második sorozatban a világbajnok amerikai Bernard Lagat mellett. A burgosiak a kötélhez tapadtak egy sokkal lassabb és tulajdonos nélküli versenyen, amely 2: 05.39 alatt elérte a 800-at.

A csengetéskor Higuero jobban tudott fizetőképesen reagálni a kenyai Asbel Kiprop utolsó húzására, aki 3: 41.28-ra nyert. A spanyolok 3: 41.70-ben harmadikok lettek, éppen Lagat előtt, aki nem akarta pazarolni az energiát.

A harmadik sorozat, amelyben Casado volt, bélyegzett, de a madrileniánusnak már csak 200 méter állt felfelé, az észt Tidrek Nurme nyomán, aki 1: 55.88-as túllépés mellett 800-at teljesített. A kötelet biztonságos helyen tartva, Casado távol tartotta ellenfeleit, és csak akkor lazított az egyenesen, amikor meggyőződött arról, hogy senki sem tudja elkapni az elődöntő öt közvetlen bejutási helyének egyikét. A dél-afrikai Juan Deventer 3: 36.32-re nyert Casado előtt (3: 36.42). A harmadik sorozat élénk ritmusa már elrontotta Estévez minden reményét, hogy bekerüljön a rájátszásba.

Marta Domínguez és Zulema Fuenes-Pila, a 3000 akadályig tartó döntőig

Marta Domínguez és Zulema Fuenes-Pila vasárnap a 3000 méteres akadályok olimpiai döntőjében lesz, miután megszerezte az első nagy tekintélyt az első körben elért besorolásukon, ami kimaradt a barcelonai Rosa Moratótól.

Ez utóbbi nem tudott azzal az pokoli ritmussal, amelyet a világrekord, az orosz Gulnara Galkina vetett ki az első sorozatban. A tizenkettedik lett 9: 45.33-mal, tíz másodperccel elmaradva idei legjobbjától. A másodikban Zulema Fuentes-Pila nyugodtabb tempót élvezett, progresszív versenyt hajtott végre, és az utolsó kilométeren visszanyerte pozícióit, amíg el nem érte, összeszorította a fogát, a negyediknél pedig közvetlen hozzáférést kapott a döntőig, és élete legjobb jegyével. (9: 29.40).

Marta Domínguez a harmadik és utolsó sorozatot azzal a magatartással futtatta, amely jellemzi, soha nem veszítette el helyét a legjobbakkal. Klasszikus rózsaszín szalagja mindig az élcsoportban volt látható, a hét sportoló közül az első az év világlistáján negyedik, a bolgár Jekatyerina Volkova által meghatározott ütemben lett kiválasztva. Négy körrel a végétől az első csoport, mindig Martával, négyre csökkent, és nem kellett több pénzt költeni. Ennek ellenére a palenciai nő a második lett 9: 22.11-es idővel, alig egy másodperccel felülmúlva spanyol rekordját.

Manuel Martínez, súly szerint kiszűrve

A Leonból származó Manuel Martínez, a spanyol atlétikai csapat kapitánya és az 54 csapattag közül az első, aki a játékokon versenyezhetett, a súlymérleg kvalifikációjában kiesett a legjobb 19,81 méteres lövéssel. Ahhoz, hogy közvetlenül a délután végére menjen, el kellett indítania a 20.40-et, ezt a jelet Martínez még soha nem érte el a mostani nyári kampányban. Két hete a tenerifei spanyol bajnokságon 20.39-vel elnyerte a címet.

Martínez 19,62-es rangsorral kezdte a versenyt, a másodikban 19,45-re esett, és legjobb rekordjával (19,81) zárta részvételét a pekingi játékokon, amivel csak a tizedik helyet szerezte meg a B csoportban, ami nem volt elegendő ahhoz, hogy a tizenkét döntős közé kerüljön.

A 100 méteres negyedekben kieső Rodríguez

A madridi Angel David Rodríguez a második 100 méteres körben kiesett 10,35-ös idővel, ami nyolcadik helyet adott neki a negyedik sorozatban, amelyet megosztott a világrekorddal, a jamaicai Usain Bolttal.

A 2. utcán futó Rodriguez a közönség csodálatának mormogása közepette nem kerülhette el a Bolt által 9.92-ben elért verseny utolsó helyét.

Reggel a spanyol rekordbajnok 10.34-es pontszámmal kvalifikálta magát a negyeddöntőbe, ezzel megegyezett a spanyol legjobb olimpiai idejével (Venancio José Murcia, Atlanta '96), amely lehetővé tette számára, hogy megnyerje a tíz helyezés egyik helyét.

Castrejana hármas kvalifikációban kiesett

Carlota Castrejana harmadszor is kudarcot vallott, amikor 14,02 méteres legjobb ugrással próbálta elérni az olimpiai hármas döntőt, nagyon távol az érmekért folyó küzdelemhez szükséges jelöléstől (14,45).

A riódzsáni sportolónak legalább a legjobb tizenkettő közé kellett kerülnie a viadalon, de az A csoport kvalifikációjában nem lépte túl a kilencedik helyet.

Csak egy érvényes ugrást hajtott végre, az elsőt. A többiek, amikor megkockáztatta, hogy helyet keressenek a döntőben, semmissé váltak. A beltéri Európa-bajnok azzal az érzéssel búcsúzik Pekingtől, hogy nem érte el minimális céljait.