A spanyolok elveszítették a pontokat a mexikói Katia Gutiérrez-szel, és 2020-ban nem választhatják meg a legkisebb súlyú világkoronát.

Joana Pastrana második egymás utáni vereségét szenvedte el. Cordon Press

levezeti

Olvasási idő: 2019. november 24., 11:30 - Frissítve 11:39

A spanyol Joana Pastrana vasárnap hajnalban veszített a mexikói Katia Gutiérrez ellen, a bírák megosztott döntésével, és engedje meg az esélyét hivatalos versenyzővé válik a 2020-as harcra a Boksz Világtanács (WBC) minimálsúlyú címéért.

A Navafría Sports City körgyűrűjén, a madridi Moralzarzal városban Pastrana elesett tizennyolcadik nemzetközi küzdelmében. Így maradt a egyenlege 15-3 és anélkül, hogy a fent említett címért harcolnának a német Tina Rupprecht ellen.

A tíz forduló negyedikében intenzív ütésekkel tetőzött mexikói elleni küzdelem egyenlő eredmény a bírák számára. Az 1. számú bíró rendelete 95-93 volt Pastrana javára, de mind a 2., mind a 3. bíró Gutiérrez mellett döntött. két szám 92-96-ig.

Tavaly augusztusban, Pastrana megadta világméretű minimális súlyú koronáját miután pontokat veszített a Costa Rica-i ellen Yokasta-völgy. Ez a második vereségét jelentette, és most ez a harmadik, megerősítve a madridi atléta 2016 óta tartó kiemelkedő karrierjét.