Az orosz az elődöntő nélkül hagyja el a spanyol csapatot, miután lezárta a döntetlent Silvia Soler ellen.

Az orosz Szvetlana Kuznyecova ereje a mai napon vetett véget a spanyol női teniszválogatott álmának, miután Silvia Solert 6–2, 4–6 és 6–3-ra legyőzte a Szövetségi Kupa negyeddöntőjének döntetlenjének negyedik mérkőzésén, amelyre a Olimpiyski pavilon Moszkvában.

visszatérési

Az orosz játékos erősen kezdte, és az első adogatását üresen erősítette a következőben, amikor egy vitatottabb cserét követően megtörte a spanyol teniszező játékát.

A meglepetést Soler érte a harmadikban, amikor a spanyol csapat örömére elképesztő könnyedséggel adta vissza a szünetet Kuznyecovának, ezt a bravúrot percekkel később konszolidálta, miután kiegyenlítette az adogatását az adogatásával.

Újabb üres játszma vezette az oroszot az ötödikbe, a hatodikban pedig ismét megtörte a spanyolok adogatását, és a szettben előrébb járt.

Miután kevés ellenállással megszilárdította az előnyét az adogatásával, Kuztetsova az első előfutam nyolcadik és utolsó meccsén dobta a többit, hogy újabb szünetet tegyen Soler előtt, aki bátran felépült három szettlabdából, de a negyediknél nem tudott.

Tizenhét győztes ütéssel az orosz tízzel fejezte be a szettet a spanyoloktól, míg tizenhármat Kuznyecova, tizenhatot Soler követett el hibátlanul.

Mentálisan megerősödve az orosz könnyedén átvette a vezetést a második szettben azzal, hogy megnyerte adogatását és megtörte a spanyol játékost a második játszmában, ami a harmadikban megerősödött, és látszólag elítélt szett, meccs és döntetlen maradt.

De nagyon vonakodva tálcán hagyni a győzelmet Oroszországnak, Soler ismét meglepett a hetedikben és a kilencedikben, miután mindkét meccsen megtörte Kuznyecova adogatását, megfordította a szettet és egyenlítette a mérkőzést, miután megszilárdította előnyét az adogatásaival, aminek következtében a második véget ért. a mérkőzés fele 6-4-es pontszámmal.

A szokásosnál hosszabb szünet után a harmadik szett nagyon egyenletesen kezdődött, mindkét játékos tudatában volt annak, hogy mit játszanak, és attól tartanak, hogy elvesztik saját játékukat, bár a spanyolnak az ötödik játszmában volt töréspontja, igen, sikertelen.

Igen, megtette, és az orosz teniszező mikor törte meg Soler Espinosát a harmadik szett nyolcadik és döntő játszmájában, így 5-3-ra állította az állást, és egy adogatással a maga javára tartotta az előnyt, amelyet nem hagyott ki. a következő és az utolsó meccsen megmondja a mérkőzést.

A döntetlen elítélése után a kapitányoknak kell eldönteniük, hogy az ötödik mérkőzést játsszák-e, vagy sem, ezt a duplát az orosz Nadezhda Petrova és Jekatyerina Makarova, Ausztráliában negyedik döntős, valamint a spanyol Arantxa Parra és Nuria mérik. Llagostera.