2012. március 9. Az EFE

maider

A vitoriai Maider Unda ma megszerezte az első érmet Spanyolország számára a Belgrádban zajló európai olimpiai birkózásban azáltal, hogy bronzérmet szerzett a nők 72 kilós kategóriájában.

A Vitorianus az európaiaknál kezdte karrierjét az észt Epp Mae ellen, akit 2–0-ra megvert. A következő fordulókban legyőzte a francia Cinthya Vanessa Vescant és a fehérorosz Vasilisa Marzaliukot. Az elődöntőben az Unda 5–0-s vereséget szenvedett a végül bajnok norvég Maja Gunvor Erlandsen ellen.

Az utánpótlás során a spanyol 3–0-ra verte az azeri Nataliya Palamarchukot, ezzel megkapta a bronzérmet, ez volt az első spanyol bajnokság ezekben az európaiakban.

Ez a harmadik bronz a spanyol harcos számára a 2010-es bakui és a 2009-es dániai Herningben rendezett világkupák után elért bronz után. Ezen felül Unda tizenháromszor bajnok Spanyolországban, és ötödik helyen állt a pekingi olimpiai játékokon 2008-ban.

Erlandsen az aranyért folytatott harcban legyőzte az ukrán Kateryna Burmistrovát.

A női birkózás 63 kilós kategóriájában a spanyol María Teresa Méndez veszített a bolgár Elina Lyubchova Vaseva elleni visszavágón, amely bezárta a tét két bronzért folytatott küzdelem ajtaját.

A Kasztília-La Mancha Szövetségéhez tartozó Madrilenian az első fordulóban veszített az orosz Natalia Smirnova ellen, akinek a döntőbe jutása lehetővé tette számára, hogy hozzáférjen a repechage-hez.

A döntőben az ukrán Julija Osztapcsuk Szmirnova kárára vitte el az aranyat.

Férfi birkózásban a bolgár származású spanyol Borisz Andonov szintén nem küzdhetett a dobogó harmadik fokáért, miután vereséget szenvedett a macedón Dejan Bogdanovtól.

Andonov túljutott az első szakaszon, miután legyőzte az olasz Andrea Sorbellót, de a második körben a döntőbe jutott grúz Dato Marsagishvili ellen esett.