A leóniai Lidia Valentín a harmadik helyen végez a 75 kg-os kategóriában, amelyet csak egy észak-koreai és egy belorusz előz meg.

Oszd meg a cikket

Lidia Valentín, a döntő egyik próbálkozásában. LARRY SMITH/EFE

spanyolország

Lidia Valentín spanyol emelő úgy véli, hogy hamarosan két olimpiai érme lesz a 75 kilogrammos kategóriában, bár a tegnap elért második megerősítése megelőzte az első hivatalos státusát, késleltette azokat a bürokratikus eljárásokat, amelyeknek helyre kell állítaniuk a dobogót. a londoni játékok.

Az olimpiai esemény utolsó fényképén a kazah Svetlana Podobedova, az orosz Natalya Zabolotnaya és a belorusz Iryna Kulesha látható. Mindhármat nemrégiben doppingolással vádolták.

Június 15-én a Nemzetközi Súlyemelő Szövetség az angol fővárosban négy évvel ezelőtt gyűjtött minták újbóli elemzése után bejelentette az első minősített, az orosz származású emelő, Svetlana Podobedova pozitívumait.

Ezt a pozitívumot követték Zabolotnaja és Kulesha. Július 27-én leplezték le őket, két nappal azelőtt, hogy Lidia Valentín megkezdte volna a Rio de Janeiró-i utat.

A riói olimpián egyik olyan ellenfél sem versenyzett, aki tagadta, "megcsalta", hogy 2012-ben Londonban felállhasson a dobogó első helyére.

"Akinek ott kellett volna lennie, én voltam. Elvették azt a pillanatot, hogy megláttam magam a csúcson, meghallgattam hazám himnuszát és meghatott voltam" - ítélte el a 31 éves camponarayai sportoló.

Londonban, a gyanú ellenére, el kellett fogadnia a negyedik pozíciót, amellyel javította teljesítményét Pekingben 2008-ban, ahol ötödik lett.

Tegnap viszont az érdemek 15: 30-tól halmozódtak, amikor a Riocentro 2. pavilonban az A csoport nyolc tagjának bemutatójára került sor, és a dobogó harmadik fiókjához vezette, összesen 257 kilogrammal. . A 116-os összege és a 141-es összege, amelyet kétszer emelt meg, ami azt is jelentette, hogy ő lett az első spanyol érmes súlyemelő és a negyedik Spanyolország számára ezeken a játékokon, mindegyiket nők nyerték meg.

Ez a rekord az észak-koreai Rim Jong-Sim után helyezkedett el, aki négy évvel ezelőtt olimpiai bajnok volt a 69 kilogrammos kategóriában, a győztes pedig hat kilóval nehezebb, és a mutatója 17 kilóval javult a spanyoléhoz képest.

Soha egyetlen nő sem érte el azt, amit Rim tegnap este tett. A 23 éves phjongcshangi emelő egyben hazája első sportolója, aki két aranyat nyert.

Bár a súlyemelés versenyének hetedik napján az ázsiai dominancia vitathatatlan volt, Lidia Valentín mosolyogva és szívvel utasította el teljesítményét. A berciana végre le tudta fotózni magát a dobogóra.

Harmadikként tette meg a belorusz Rim Jong-Sim és Darja Naumava mellett, akik kilóval többet emeltek, mint a spanyolok.

Lidia Valentín bekerül a történelembe, mint első spanyol emelő, aki érmet nyert az olimpiai játékokon.

Hamarosan azt akarja, hogy ezt a számot meg kell szorozni kettővel: várja, hogy a Thomas Bach által vezetett testület elismerje sikereit Londonban.