A badalonai úszó stílusosan debütál ebben a szakágban, 58: 41,4-es időt állítva

Hírek mentve a profilodba

vízen

Az úszó, miután megdöntötte utolsó rekordját. EFE

Az úszó Mireia Belmonte megszerezte az első spanyol érmet a berlini európaiaknál azzal, hogy bronzot szerzett az 5 kilométeres nyíltvízi versenyen.

Belmonte, aki ezen az időmérő edzésen zajló versenyen a berlini Regatta csatornán tizenötödiként indult, a teszt felét a negyedik pozícióban teljesítette, nagyon közel az akkori harmadik helyhez, a magyar Ristztov Évához.

Belmonte első alkalommal nyíltvízi kategóriában versenyzett, és sikerült helyrehoznia Ristztovval a bronzérmet., mindössze 45 másodpercre a győztestől a tesztből a német Isabelle harle, aki a verseny során soha nem adta fel az első helyet.

A dobogót a holland Sharon Van Rowendaal fejezi be, aki ezüstöt ért el, amely a tegnap elnyert aranyhoz csatlakozik a 10 kilométeres teszten.

Erika Villaécija a nyolcadik helyen végzett, kettővel lemaradva a 2,5 km-es áthaladásától, míg Luisa Morales huszadik lett.