Mountain Bike augusztus 21 2020 12:08 Ignacio P.

A tegnapi nap után, amikor a Trek Pirelli bajba sodorta Scott SRAM-ot, az olasz csapat vezető párosa kezdettől fogva próbált meglepetést okozni a 4. szakaszon, de Nino Schurter és Lars Forster tekintélyesen válaszolt. A szakasz 74 km-es és 2700 méteres szakasz volt, hihetetlen alpesi tájakkal Arosa és Davos között.

epikus

Nino Schurter és Lars Forster szinte elítélték a svájci Epic 2020-ot

A Fabian RABENSTEINER - Samuele PORRO (Trek Pirelli) alkotta olasz párost a szakasz elejétől indították azzal a szándékkal, hogy levágják az 5:55 perc egy részét, amely elválasztja őket az általános besorolás első helyétől. De Schurter-Forster nem akart ilyen korai meglepetéseket, és a második helyzetben tartották a támadást. A harmadik helyen Kristian Hynek és Martin Stosek (Future Cycling Nortwave Team) végzett, Fabian Giger és Jan Vastl (Maloja Pushbikers MTB Team) követte őket.

AJÁNLOTT

Kerékpár és kerékpáros biztosítás Mit kell tudni? Hasznosak?

Az étrend egyszerű módosításai, amelyek segítenek a fogyásban

10 étel, amely fokozza az anyagcserét

Miért a kerékpározás a legjobb sport fogyókúra?

Mennyi ideig tart a forma elvesztése

Okok, amelyek miatt nem szabad biciklizni, ha másnapossága van

Így néztek ki a szélsőséges hóleszállások a 90-es években

De a szakasz közepe felé Nino Schurter és Lars Forster átvette a vezetést és felvette a tempót. Eleinte csak 7 másodperces különbséget nyitottak a többivel, de a támadás arra szolgálta őket, hogy elhagyják a Trek Pirelli érintését, amely a kilométerek elmúlásával több mint 5 percre került a verseny élére.

Kristian Hynek és Martin Stosek voltak az egyetlenek, akik párszor megpróbálták levadászni a Scott SRAM párost, és a minimális távolság 1 perc volt. Nino Schurter és Lars Forster a versenyen bebizonyította, hogy képesek saját akaratuk szerint növelni a tempót, amíg egyedül maradnak.

Csak az utolsó kilométereken érte utol Hynek-Stosek Schurter-Forstert, de nem nyerték meg a pozíciót. A Scott SRAM páros ismét megnyerte a szakaszt, 23 másodperces előnnyel a Future Cycling Northwaveénél. A Trek Pirelli páros a szakasz utolsó részében felépült, és csaknem 4 perc elteltével sikerült bejutnia a harmadik pozícióba.

A nőknél Annika Langvad és Haley Batten továbbra is megoldhatatlanok, és a negyedik szakaszban megszerezték a negyedik győzelmet. A németek, Stefanie Dohrn és Elisabeth Brandau, majdnem 7 perc elteltével másodikak lettek, a nap dobogós helyét pedig a Nina Benz és Kim Ames alkotta JB Brunex Flet Factory páros zárta.

A Swiss Epic 2020 általános besorolása a negyedik szakasz után

Elit férfiak

1. Nino SCHURTER - Lars FORSTER (Scott SRAM) 12:12:20
  2. Fabian RABENSTEINER - Samuele PORRO (Trek Pirelli) 12:22:08 +9: 48
  3. Kristian HYNEK - Martin STOŠEK (Future Cycling Northwave Team) 12:23:35 +11: 15

5. Nina BENZ - Kim AMES (JB Brunex Flet Factory) 16:07:52 +50: 18

Az ötödik és egy utolsó szakasz 61 km-es 2250 m-es utat fog megtenni, és ha nincs semmi rendkívüli, akkor az nem okozhat nagy változásokat az általános besorolásban, vagy legalábbis azokban a vezetőkben, akiknél a férfiaknál csaknem 10 perc a matrac nőknél 30 percnél hosszabb ideig.