Petra KvitovЎ, valamint a JiЕ Kvita és Pavla KvitovЎ munkatársai. A csehországi Blovecben született (1990-ben Csehszlovákiában volt). Apja Ji ™, hogy eljuttassa a tenisz világába. Dende'l gyermek volt és bálványozta honfitársát, Martina Navratilovát. Kvitov 16 éves koráig szülővárosában edzett, amikor egy közeli városba költözött, és egy akadémián edzett, ahol más cseh teniszezők, például Tom Tom Berdych és Lucie Safarova edzettek, hogy megkezdhesse sportpályafutását.

Tenisz karrier

2008-2010: Elkezdjük karrierünket

2011: A nagy meyora

2011-ben Kvitov meghódította első címét grand slam, Végső wimbledoni győzelem az orosz Maria Sharépova ellen 6-3, 6-4.

Nel Abiertu d'Australia 2-6 4-6-ra nyert az orosz Vera Zvonareva ellen a negyeddöntőben.

A Roland Garroson a negyedik fordulóban a kínai Li Na ellen 6-4 1-6 és 3-6 vereséget szenvedett

Nunnak volt egy bon Abiertuja Estaos Xuníostól, aki az első fordulóban veszített a román Alexandra Dulgheru ellen 6-7 3-6

A 2011-es Fed Kupában KvitovЎ mindkét első fordulójában megnyerte Dominika CibulkovЎ és Daniela HantuchovЎ ellen. Az elődöntőben megverte Kirsten Flipkenset és Yanina Wickmayert. Végül megverte Maria Kirilenkót és Svetlana Kuznyecovát, és két pontot sietett a Cseh Köztársaság első címéért a versenyen, és az elsőt Csehszlovákia 1988-as győzelme óta.

A sovány szezonban KvitovГ elődöntős volt Stuttgartban, ahol vereséget szenvedett Sharepova ellen. A Roland Garroson az elődöntőben ismét Sharpova nyerte 6-3 és 6-3 pontszámmal.

A teniszező a wimbledoni negyeddöntőben 6-3, 7-5-re kikapott Serena Williamstől. Egy hónappal később a 2012-es londoni olimpiai Xuegos negyeddöntőjébe jutott, Maria Kirilenko megelőzte őt.

Másrészt Kvitov? Hat szállításból ötöt megnyert a Fed Cup 2012-en, az egyetlen Ana Ivanovic ellen nyert a döntőben. Magar, a cseh válogatott elnyerte a címet.

A cseh a madridi második fordulót Daniela Hantuchovától veszítette el, Rómában pedig a nyolcadikat Samantha Stosurtól. Az agyagpálya-idény a harmadik forduló vereségével zárult a Roland Garroson Jamie Hampton ellen.

Kvitov a wimbledoni negyeddöntőkből került ki, ahol Kirsten Flipkens ellen veszített. Kanadában megverte a Stosur nyolcaddöntőjét, de Sorana Cirstea-ra esett. A teniszező elvesztette Cincinnati nyolcaddöntőjét Wozniackival szemben. New Havenben valahogy a döntő, ahol Simona Halep ellen veszített. Nel Abiertu d'Estaos Xuníos a harmadik körben vereséget szenvedett Alison Riske ellen.

A teniszező a maga részéről Stosur és Gajdosova ellen nyert a 2013-as Fed Kupa első fordulójában. Az elődöntőben Roberta Vincitől vereséget szenvedve Erranit verte meg, az olaszok ellen elért legmagasabb pontszámot ért el.

Nel Abiertu d'Australia 2014, KvitovЎ az első körben vereséget szenvedett Luksika Kumkhumtól. Dohában a negyeddöntőben elvesztette Jankovicot, Dubajban pedig a nyolcaddöntőt veszítette el Carla SuÃrez Navarrótól. A teniszező ismét elveszítette a nyolcadik döntőt Indian Wellsben, ezúttal Dominika Cibulkova ellen. Miamiban nyert Ivanovic nyolcaddöntőjében, de a nyolcaddöntőben Sharépova nyerte.

A teniszező Wimbledonban győzelmet aratott Venus Williams és Lucie Safarova ellen, hogy bejusson a döntőbe, ahol 6-3 és 6-0 arányban legyőzte Eugenie Bouchardot. Kanadában a nyolcaddöntőt veszítette el Ekaterina Makarovától, Cincinnatiban pedig a második fordulóban Elina Svitolinának esett.

Az ázsiai szezonban KvitovЎ megcsonkította Wuhanban, amikor a döntőben Bouchardot verte meg. Pekingben megverte Shuai Penget, Venus Williamset, Vincit és Storurt, de végül vereséget szenvedett Sharepova ellen. A WTA Nes döntője 6-3-ra és 6-2-re diadalmaskodott Sharapova ellen, de Radwanska és Wozniacki nyerte, a pole, amely soha nem jutott be az elődöntőbe.

Na Fed Cup 2014, Kvitovvit csak két elődöntőbeli mérkőzést nyert meg Vinci és Camila Giorgi ellen. A döntőben a német Andrea Petkovic és Angelique Kerber ellen nyert, hogy meghódítsa a cseh csapat harmadik címét.