Az előző körben Pella Khachanovnak esett.

Argentína kimaradt az ATP-kupából, amikor a negyeddöntőben vereséget szenvedett Oroszország ellen. Ma reggel Guido Pella és Diego Schwartzman teniszezők Karen Khachanov, illetve Daniil Medvedev elé estek.

schwartzman

Pella egy óra 38 perc alatt 6-2 7-6-ra (7-4 a döntetlen szünetben) esett. A Sydneyben játszott találkozón az orosz volt a főszereplő. Az argentin teniszezőnek négy kettős hibája, 24 ki nem kényszerített hibája és csak 22 nyertese volt.

Amit Schwartzman és Medvegyev találkozóján láttak, az egészen más volt. Bár az orosz elkezdett maradni az első szettben 6-4. Ez azonban pikáns sokk volt: az oldalváltás során vitatkoztak, az orosz mondott neki valamit, amikor elhaladt mellette, és a Peque "buta" kiáltással reagált.

Bár az argentin felépült és 6-4-re megnyerte a második szettet, riválisa jobb teniszt mutatott azzal, hogy az utolsó negyedben zajos 6-3-ra megnyerte a mérkőzést.