Az amerikai legyőzte a világelső Caroline Wozniackit, aki elvesztette új lehetőségét, hogy megnyerje első Grand Slam-tornáját

döntő

Női festés

Az amerikai játékos, Serena Williams egy lépés választja el a negyedik US Open-cím megszerzésétől, miután az elődöntőben 6-2 és 6-4, 1 óra és 26 perc alatt legyőzte a világelső, a dán Caroline Wozniackit.

A Williams közül a legfiatalabb, aki júniusban jelent meg júniusban, miután egy év után sérülés nélkül sérült meg, megmutatta, hogy nincs riválisa a pályán, ha fizikai korában van.

Wozniacki kihagyott egy újabb lehetőséget, hogy megnyerje első Grand Slam-tornáját. Ezen a meccsen a dán tehetetlen volt egy sokkal jobb rivális ellen, aki szétszerelte a pályán.

4-1-re Williams javára megszólaltak a riasztások, amikor a játékos azt kérte, hogy az orvos jelenlétét a jobb lábán kezeljék, amelyet tavaly megoperáltak, de szerencsére a teniszező problémamentesen tudott tovább játszani. Az amerikai 46 perc alatt zárta az első szettet.

A Serena Wozniacki által nyert 15 nyertese összefoglalta az első körben látottakat. Agresszív és pusztító játékos egy másik tehetetlen előtt, aki a lehető legjobban nézett szembe a vele érkező alacsony férfival.

A második forduló kezdete az első másolata volt. 4-1-es kezdés a helyi játékosnak, akinek a pulzusa remegett abban az időben, amikor 5-3-mal és szolgálatával befejezte a játékot. Túl gyorsan akarta lezárni a pontokat, és alig várta, hogy sérülésének megpróbáltatása után újra láthassa magát a Grand Slam döntőjében.

Wozniacki arról álmodozott, hogy megismétli a visszatérést, amelyet a nyolcaddöntőben játszott az orosz Kuznyecova ellen, de Serena Williams nem állt mellé. Megtörte az európaiak szolgálatát, és a játékot örömében ugrálva fejezte be a pályán.

Stosur második döntője

Williams a döntőben az ausztrál Samantha Stosurral mérkőzik meg, akit a múlt hónapban legyőzött a Montreal Masters döntőjében, és aki ellen tizennegyedik Grand Slam-címét szerzi.

Stosur 1 óra 46 perc játék alatt 6-3, 2-6 és 6-2 arányban felülmúlta a torna kinyilatkoztatását, a német Angelique Kerbert. Az ausztrál a második Grand Slam-döntőjét játssza így, ezt követően tavaly vereséget szenvedett a Roland Garrosnál, és sorozatmérkőzésen legyőzte a német Kerbert, akit végül tapasztalatlansága mérlegelt az ilyen típusú küzdelemben. verseny a világ 91. helyeként, és még soha nem jutott ilyen messze a „nagyok” egyikében.