Vitolo és Gameiro szerezte a gólokat a spanyoloknál, akik csak a meccs elején és végén voltak jobbak

Madrid | 28 · 04 · 16 | 17:32

elején végén voltak

Hírek mentve a profilodba

Mariano gratulál Vitolónak a gólhoz. REUTERS

A Sevilla értékes döntetlent kezdett pénteken a Sahtar Donyeck otthonában (2-2) az Europ Liga elődöntőjének első mérkőzésén, amelyben a spanyolok csak a mérkőzés elején és végén voltak jobbak.

A játék nem kezdődhetett volna jobban a Sevilla rajongói számára, hiszen öt percnél Vitolo révén továbbjutott az eredményjelzőn. A francia Gameiro a terület szélén kapta meg a labdát, és először a spanyol csatárnak adta, aki mesterien vágta Rakitskiyt és alulról verte az ukrán kapust.

A "bányászoknak" húsz percbe telt, mire a brazil Marlos révén kapura lőttek, ám fókuszált lövése nem okozta nehézségeket Soria számára. A Sahtar csatárának azonban nem sokkal később nagyobb szerencséje lenne, ha kihasználná a spanyol védelem hatalmas jelölési kudarcát, amely elrontotta az első húsz perc összes munkáját.

A Rakitskiytól több mint harminc méterre haladó hágó érthetetlenül egyedül maradt Marlos, akinek még ideje volt mellkasával leengedni a labdát, és nem okozott gondot a spanyol kapus finom ütésével a bal lábával (min. 23).

A helyi nyomással szembesülve a Sevilla továbbra is hátrált, amit a helyi csapat kihasználva bajba sodorta a Soria által védett kaput. Marlos, aki az andalúz védelem rémálma volt az első félidőben, rövid sarokrúgás után a semmiből hozta létre a második gólt.

Mesterien levágta a jelzőjét, és egy csodálatos középpontot vett elő a kalapból, amelyet teljesen csak az végzett Sztyepanenko a kis terület szélén (min. 35).