Svédország kiesése (3. csoport) a Nemzetek Ligája második kategóriájába a torna csoportkörének utolsó napjának csúcspontja volt. Franciaország, amely már bejutott az utolsó szakaszba, amelyet 2021. október 6. és 12. között játszanak, legyőzte a svédeket (4–2), míg Horvátországot Svédországgal a gólkülönbség mentette meg a kieséstől, miután szintén elvesztette Portugália elleni mérkőzését (2 -3).

svédország

Svédország és Horvátország holtversenyben volt és pont ellentétben. A svédek, akik Spanyolország riválisai lesznek az Európa-bajnokságon, erősen jöttek ki Franciaország ellen, ahol az izmok kellemetlensége miatt megsérült Varane és Griezmann játszott főcímként. A Krasznodar játékosa, Claesson a 6. percben előnybe hozta Svédországot, Franciaország azonban megmutatta magas szintjét, és Giroud két, egy Pavard góljával tért vissza. Svédország Quaison révén megpróbálta elhárítani a különbséget. Amikor még kapusával, Olsennel is kétségbeesetten keresett döntetlent Gallic térségében, Coman üres gólból 4-2-re állította a meccs utolsó mérkőzését. Giroud két góljával közel áll Henry francia gólkirályhoz, akit most hét gól választ el. Franciaország, a világbajnok a pillanat legjobb európai csapata.

Horvátország-Portugália Modric és Cristiano, saját csapatuk kapitányai és volt csapattársai párharcát látta Madridban. A horvátok sok gonddal fenntartották a kategóriát. Kovacic 1-0-ra sikerült, de a portugálok Ruben Dias és João Felix góljaival tértek vissza. Kovacic ismét 2: 2-re tett szert, amikor Horvátország eggyel kevesebbel játszott a Sevilla egykori játékosa, Rog (51. m.) Kitaszításáért, Cristiano kemény küzdelme miatt. Livakovic kapus hibája vezetett az utolsó 2-3 percre, szintén Ruben Dias játékának utolsó percében. Portugália kimaradt az utolsó szakaszból, még a magas szintet sem mutatva, így nem tudja megvédeni a verseny első kiadásában elért címet.

Történelmi nap a gibraltári csapat számára, amely feljutott a Nemzetek Ligája harmadik osztályába a Liechtenstein elleni döntetlen után (1–1) és San Marino előtt. Ez a gibraltári válogatott első eredménye. Montenegró a Ciprus ellen elért 4-0-s győzelmével szintén feljutott, ebben az esetben a bajnokság másodosztályába.

Hagyja értékelését erről a hírről: Megjegyzés: Van egy bejegyzés beágyazva ebbe a bejegyzésbe, kérjük, látogassa meg ezt a bejegyzést, hogy értékelje.

Szerző: Rafael Pineda Fajardo