A donosztiarrasok a rendezett Shakhtar Donetsk ellen 0–2-re veszítenek a csoportkör első mérkőzésén

San Sebastian/Moszkva | 17 · 09 · 13 | 11:09

real

Hírek mentve a profilodba

Két gól Teixeirától. EFE

A Real Sociedadot az ukrán Shakhtar Donetsk (0–2) legyőzte a „txuri-urdin” visszatérésével a Bajnokok Ligájába tíz szezonnal később, egy olyan mérkőzésen, ahol a Real soha nem vesztette el az arcát, de végül mégis elszenvedte sikertelenségét az utolsó métereken, és két jó lövéssel elítélte a Shakhtar brazil Alex Teixeira.

Összefüggő

A San Sebastian csapata sem az esemény fontossága, sem a vetélytárs miatt nem csökkent, ha visszatér a kontinentális klubklubba. Sikerült nyomást gyakorolnia az ukrán támadás középpontjába, és nem engedte, hogy a Sahtar veszélyt teremtsen a játék számos szakaszában, de Teixeira két villanása elnyomta a partit. Anoeta, hogy csapata újra láthassa a „Bajnokok” játékát egy évtizeddel később.

Az első félidő legjobb 'txuri-urdin' alkalmait Carlos Vela - Antoine Griezmann mellett az egyik legaktívabb - keze adta két alkalommal, amelyek Jagoba Arrasate támadási megközelítésében a legvilágosabbak voltak, de ahol sokszor nehéz volt befejezni a játékokat, vagy jó lehetőséget találni a pontozás megnyitására.

A szünet után a játék ugyanazon a vonalon folytatódott, a Real Sociedad anélkül, hogy abbahagyta volna a támadást, de nem találta meg a góldíjat. Ez a Shakhtarhoz érkezett a vendégek jó mozdulatával San Sebastian térségében, így Alex Teixeira megverte Claudio Bravo chilei kapust.

A baszk csapat az Andriy Pyatov által védett kapura fordult Teixeira első góljából, abban a reményben, hogy sikerül holtversenyt kialakítania és megmentenie egy pontot egy olyan meccsről, amelyen többet érdemelnek. A meccs legvilágosabb alkalmával Vela lerobbant egy fejeslécet a keresztlécről, de a brazil Teixeira 86-os új lövése meghiúsította a baszkok számára a Bajnokok Ligájába való visszatérésükből adódó bármilyen lehetőséget.

ADATLAP.

-EREDMÉNY: REAL SOCIEDAD, 0 - SHAKHTAR DONETSK, 2 (0–0 a félidőben).

-MEGHATÁROZÁSOK.

VALÓDI TÁRSADALOM: Bravo; De la Bella, Iñigo Martínez, Mikel González, Estrada; Bergara, Pardo (Esteban Granero, min.81), Prieto; Griezmann (Chori Castro, min. 74), Vela és Seferovic (Imanol Agirretxte, min.69).

SHAKHTAR DONETSK: Pjatov; Srna, Kucher, Rakitsky, Sevcsuk; Hubschman (Tarasz Sztepanenko, min. 67), Fernando (Fred, min. 87); Douglas Costa (Bernard, min. 77), Alex Teixeira, Taison; és Luiz Adriano.

-CÉLOK.

0-1, min.65, Alex Teixeira.

0–2, min. 86, Alex Teixeira.

-JÁTÉKVEZETŐ: Ovidiu Hategan (ROU). A Real Sociedad és Alex Teixeira (16. perc), Yaroslav Rakitskiy (44. perc), Luiz Adriano (45. perc), Luiz Adriano (45. perc), Douglas Costa (min. 66) és Fernando (min. 83.): Shakhtar Donetsk.