A Castellón a kanadai Auger-Aliassime-szel találkozik a kölni döntő után

Roberto Bautista felülmúlta a lengyel Hubert Hurkaczt (7-6, 5-7 és 6-0), és a kanadai Felix Auger-Aliassime-nel találkozik a kölni torna elődöntőjében, aki egy újabb negyeddöntős meccsen nyert a moldovai Radu Albot ellen (6-3 és 6-0).

kölni

Ilyen módon, Bautista csatlakozik a verseny másik túlélő spanyoljához, Alejandro Davidovichhoz, aki ezen a pénteken szintén az elődöntőbe jutott, miután legyőzte az osztrák Dennis Novakot (6-3, 2-6 és 6-3), és döntőbe kerülésért játszik a németel Alekszandr Zverev.

Bautista ezen a fedett keménypályás tornán két és fél óra alatt továbbjutott a német ATP 250 versenyen. Miután a csütörtöki napot jó mérkőzéssel zárta a francia Gilles Simon ellen, Hurkacz harcot indított és két szoros szettben drágán értékesítette vereségét.

Az elsőben Bautistának pontosan egy órára volt szüksége a lengyel teniszező befejezéséhez, aki a harmadik játszmában elvesztette a szolgálatot, majd a tizedikben visszaszerezte, hogy egyenlítse az összecsapást (5–5), és végül döntetlennel vitte a szettet. Ebben Bautista volt eredményesebb és kihasznált egy 7-4-nek köszönhetően, amely a következő szetthez vezetett.

Hurkacz reagált, és szoros ujjúban sikerült egy 5-7-gyel kiegyenlíteni a párharcot, amely utolérte az utolsó fordulót. Kimerülten a lengyel teniszező engedett Bautistának, aki ciklon lett, amely hangos 6-0-val pusztította riválisát, amely az elődöntőbe jutást szolgálta.