Párizs (Reuters) - A tavalyi döntős Ana Ivanovic és az amerikai Serena Williams továbbjutott a francia nyílt tenisz vasárnapi második fordulójába, csakúgy, mint a venezuelai Milagros Sequera, míg a kolumbiai Catalina Castaño kiesett.

továbbjutott

A második kiemelt szerb Ivanovic 6-2, 7-5-re nyert, miután a második szettben igyekezett megfékezni riválisa támadásait.

Most a 20 éves szerb 6-1 és 6-1-es győzelemmel találkozik a cseh Lucie Safarovával, aki a német Sandra Kloselt verte.

Közben Williams 6–2 és 6–1-re verte honfitársát, Ashley Harkleroadot, Sequera pedig 7–6 (7–5) és 7–5-re verte az Egyesült Államok másik játékosát, Lilia Osterloh-t.

Másrészt egy dél-amerikai, aki nem jutott be a fordulóba, Castaño volt, aki 7–5 és 6–1-es vereséget szenvedett az orosz Jekatyerina Makarova ellen.

A világranglista második helyén álló Ivanovic a negyedik és a hatodik játszmában megtörte Arvidsson adogatását, bár a hetedikben feladta sajátját, és az első szettet 39 perc alatt megnyerte, miután a svéd ismét elvesztette szolgálatát.

Arvidsson azonban a második szettben intenzíven harcolt, hogy elkerülje a tavaly 6-2-re és 6-0-ra Ivanovic ellen elszenvedett bontási veszteséget a párizsi torna nyitó fordulójában.

Az Australian Open döntőse a második szett elején elvesztette az adogatását, bár sikerült felépülnie és 95 perc játékidő alatt a Philippe Chatrier Stadionban megnyert csatát vívta.

Az itt a cím egyik favoritjának tartott belga Justine Henin két héttel ezelőtti váratlan visszavonulása után a profi teniszből Ivanovicot annyi várakozás terhelte, és rendszertelen feladatot hajtott végre.

"Hagytam, hogy egy kicsit csökkenjen a tempóm, ő pedig kihasználta és sokkal jobban kezdett játszani. De boldog vagyok, hogy a vége felé visszanyertem a játékomat" - mondta a szerb a sajtónak adott nyilatkozatában.

Szintén vasárnap, az év második Grand Slam-jának nyitónapján a cseh Iveta Benesova 7-6 (7-2) és 6-1-re verte honfitársát, Nicole Vaidisovát, aki a tizenötödik volt.

Másrészt az argentin Gisela Dulko a természetes fény hiánya miatt nem tudta befejezni az olasz Sara Errani elleni meccsét, és hétfőn be kell fejeznie.

Az akciók abbamaradtak, amikor a találkozót 1–1-es döntetlennel hozták, a harmadikban pedig az európaiak nyertek 3–1-re.

Az ötödik helyen kiemelt Serena Williams, a Roland Garros női sorsolásának egyetlen volt bajnoka, 76 perc játékidő alatt simán éllelte Harkleroadot.

Williams az első játszmában elvesztette az adogatását, bár később zsinórban 12 győzelmet aratott, hogy bizonyítsa fölényét és a győzelem felé tart.

Venus húga, a nyolc Grand Slam-bajnokság győztese a második fordulóban a francia Mathilde Johanssonnal találkozik - akit meghívtak a versenyre.

Johansson a nap egy újabb mérkőzésén 6–4, 4–6 és 6–2-re legyőzte a francia Camille Pin-t.

(Julien Pretot és Miles Evans beszámolója. Spanyol nyelven szerkesztette: Emiliano Rodríguez)