Illya Marchenko, harmadik hely a Castilla y León Villa de El Espinar Open 31. kiadásában, Az espinariego verseny döntőjébe kvalifikálta magát, miután a nyolcadik kiemelt magyar Marton Fucsovicsot egy óra 21 perc alatt 6-3-ra és 6-4-re legyőzte.

marchenko

Marchenko csatlakoztatva kezdte az ülést. A második szünetben megtörte Fucsovics adogatását, és az első szettet brékelőnnyel vezényelte. Annak ellenére, hogy alacsony volt az első adogatások aránya, a magyar alig zavarta az ukrán adogatását, és látta, hogyan az első felvonás 6-3-os ponttal kerülte el.

Fucsovics javította a teljesítményét a második szett elején, de kettős hibát követett el egy bréklabdával, amely miatt 2-2-re adta át játékát az adogatásért. A magyar azonnal visszanyerte a hátrányt, és bár ismét elvesztette az adogatását, négy lehetősége volt az 5-5-ös erőltetésre, amikor Marchenko a meccsre szolgált. Az ukrán megkötötte az adogatást, és bejutott a segoviai döntőbe.

Vanni, a gyors úton

Luca Vanni folytatja legyőzhetetlen auráját, miután 6-4 és 6-3 legyőzte Mirza Basic-et a második elődöntőben A Castilla y León Villa de El Espinar Open 31. kiadása. Az olasz csak egy adogatást veszített a teljes meccsen, és mindössze 70 perc alatt zárta a meccset.

A párharc kezdete arra enged következtetni, hogy nem látszik az a szint, amelyet Marchenko és Fucsovics mutatott be az első elődöntőben. Basic egészen más kezdetet jelentett a játékban, mint amit az Almagro ellen kiállított. Koordinálatlanul és szabálytalanul Vanni mindössze öt perc alatt áll 5-2-es vezetéssel, és a szett zárásaként szolgál. A bosnyák visszaszerezte az egyik szünetet, de nem tudta teljesen visszafordítani a hátrányt, és 6-4-re feladta.

A második szett nyugodt volt Vanni számára, aki bejutott a döntőbe, ahol kemény szívű, nagyon kemény, Illya Marchenko.