Az azulgrana csapat két pontot hagyott a Sevilla hűbérségében, és egy durva párharcban kockáztatja a LaLiga vezetését, amelyben az első fél óra abszolút Barça színű volt. Luis Suárez visszatért a címre

A Barcelona ezen a pénteken nem teljesítette a Sevilla elleni döntetlent (0–0) a Ramón Sánchez Pizjuán stadionban, és ez veszélyezteti vezető szerepét a LaLiga Santanderben, amelyet a Real Madrid ezen a harmincadik napon megtorpan, amelyben vasárnap még várakozik kinevezésére. San Sebastián a Real Sociedad ellen.

barcelona

A Barcelona jobban játszott a játék első fél órájában, de elakadt a rivális kapuja előtt, a Sevilla pedig a szünetig kontrollálni kezdett, szintén a második félidő része, és tudta, hogyan kell tartani a vendégek utolsó tétjét, ami otthagyja őket, küzdelemben élek, hogy ne veszítsem el a Bajnokok Ligája pozícióit.

A Barça csapata a Real Madriddal a torna ezen utolsó szakaszában a LaLiga Santander bajnokának eldöntésére adott impulzusában megjelent a Sevilla stadionban azzal a szükségességgel, hogy továbbra is egyszerre hármat kell hozzáadniuk, hogy legnagyobb riválisuknak ne legyen lehetősége vegye el a kiváltságos helyzetet.

Ehhez Quiue Setién kezdettől fogva élre állította Luis Suárezt, aki öt hónappal később egy sérülés leküzdése után visszatért a címhez, és aki nyereségesre törekedett Leo Messivel.

A dán Martin Braithwaine volt a másik, aki a francia Antonine Griezmannt cserébe hagyta azzal a lehetőséggel, hogy egyike legyen annak az öt változásnak, amelyet most a koronavírus-járvány miatti leállás után folytatni lehet a verseny folytatásában.

Julen Lopetegui a maga részéről azt a csapatot helyezte el, amely a legtöbb önbizalmat nyújtja neki a mérkőzések ismételt lejátszása óta, és amellyel ugyanebben a forgatókönyvben győzelmet adott a Betis ellen, a mezőny közepén a brazil Fernando Reges, az argentin pedig Lucas Ocampos, Munir El Haddadi és a holland Luuk de Jong az élen.

A Sevilla megpróbált magasra nyomni, hogy az ellenfél nehezen tudta kivenni a labdát, de a Barça is ugyanezt akarta, hogy kreatív játékosaik minőségében bizalommal érlelje az összecsapást.

Luis Suárez nagyon hamar próbálkozott, de lövésével nem okozott gondot a cseh kapus, Tomas Vaclík, bár a vendégcsapat mindig a mezőny közepén nyerte az impulzust, és irányítója volt a játéknak egy olyan ellenféllel szemben, akinek kevés volt a labda az erejében.

Ennek ellenére a francia középső Jules Koudé egy szett után egy német kapust, Marc-André Ter Stegen bajba sodorta egy alacsony kapufával, amely egy kapufához igazítva.

Ez a helyi lakosok elszigetelt akciója volt, mivel a Barcelona mindig zaklatta az ellenfelet, és sokkal fizetőképesebb volt a sevillisták zűrzavarával szemben, amelyek között ismét Koundé volt a főszereplő, most azzal, hogy kitisztított egy Messi közvetlen után bekúszott labdát. szabadrúgás.

A gólt a katalán csapat oldala közelében látták, oldódó védekezésben, a mezőny közepén uralkodva, és mint egy pilonkalapács a behatolásban a helyi térségben, ami kétségbeesetten hagyta Lopetegui padját, akinek a hidratációs szünete egy óra, hogy megpróbálja kijavítani a rendelkezéseit.

Úgy tűnt, hogy a játék megszakítása adott némi levegőt a Sevillának az első félidő utolsó szakaszához, amelyben már több jelenléte volt a pályán, és elkerülte a rivális nagyobb veszélyét, mielőtt a játékosok öltözőkbe mentek volna, nem először egy tanganában játszik Messi és a brazil középső Diego Carlos nyomása után.

A második félidőben Lopetegui belépést adott az argentin Éver Banegának, hogy csapata jobban jelen legyen a mezőny közepén, és úgy tűnt, hogy az andalúz formáció ebben az időszakban kezdődött, mivel az első befejeződött, és főszereplő akart lenni.,

Az argentin Lucas Ocampos, Jesús Navas gyors szabadrúgásával, az újrakezdés után tíz perccel volt a csapata számára a legvilágosabb, de Ter Stegen ezt elkerülte, ahogyan nem sokkal később Munir El Hadddadi lövésében is megjelent.

A katalánok most elvesztették a vezető szerepet, ellenfelük pedig úgy látta, hogy a percek úgy teltek el, hogy nem esett baj a kapujuk elé, ahol Luis Suárez és Messi nem látták tisztán, de a helyiek sem szégyentelenül mentek a támadás felé.

A leállított labda erőforrást jelentett a látogatók számára, Messi nagyszerű szakember volt, és ez elég volt ahhoz, hogy a Barcelona visszanyerje az erőfölényt, amikor a szabályozási idő utolsó negyedét beírták, és a francia Antoine Griezmann-nal a földön.

Luis Suárez, a 88. percben, remek lehetőséget kapott 0–1-re, de a labda magasra ment, és ugyanez történt röviddel ezután Reguilónnál is, akinek a helyi győztes gól volt a csizmájában, bár a területen elhibázta . Innen a végéig, öt perc hátralévő idővel, a barcelonai szurkolók nem találták meg a győzelem képletét, és a vezetés most a Real Madrid vasárnapi munkájának rovására megy.