Laso emberei a tabella tetején maradnak egy olyan meccs után, amelyben Doncic ragyogott

herbalife

A Real Madrid elért a könnyű győzelem egy szorgalmas Montakit Fuenlabrada (92-76) ellen az Endesa Liga tizenegyedik fordulójában, amelyben az Iberostar Tenerife vereséget szenvedett a Tecny ellen a Zaragoza ellen (71-59) és kiesett az élmezőnyért vívott harcból, míg a Baskonia otthon kényelmesen nyert a Real Betis Energía Plus-nak (60-94) és az Unicaja ugyanezt tette az ICL Manresa mezőnyében (70-89).

Pablo Laso Madridja továbbra is az Endesa Liga élén áll miután egyértelműen megnyerte a Fuenlabradát egy olyan mérkőzésen, amelyen a fehérek mindig előrébb voltak. A szlovén pontvédő, Luka Doncic csillagos volt, 23 pontot és 11 gólpasszt jegyző dupla-duplát szerzett a pályán töltött 34 perc alatt, ami lehetővé tette számára, hogy meglepő 34 PIR-t érjen el.

A Fuenlabreño csapata megpróbált versenyezni, jó játékkal az alapjuk Luka Rupnik és Xavi Rey 16 pontjával, de a fehér klubosok színvonala és jó játéka szinte a meccs elejétől érvényesült. Ezzel a madridisták (9-1) továbbra is vezetik az állást.

A Príncipe Felipe pavilonban az Iberostar Tenerifét legyőzte a Tecnyconta Zaragoza (71-59). Az erősen vitatott első félidő után Txus Vidorreta játékosa lemaradt a kosár sikertelenségének hiánya miatt, valamint Casadevallék jó védekező munkája miatt.

A maño box jó második fele Tomás Bellas pontvédő kezéből származott, aki tudta mozgatni a csapatot és jó passzokat leadni csapattársainak, mint Sergi García, aki a sportszerűtlen kettős miatt kiesett, a baleset során tisztán olvashatta csapata igényeit.

A Barça nyer az utolsó leheleten

FC Barcelona Lassa érvényesült (79–78) az Endesa Liga tizenegyedik napjához tartozó hatalomtól hatalomig tartó meccsen a Herbalife Gran Canaria felé tartó utolsó kapkodás, Tyrese Rice két szabaddobásával egy Gran Canaria-i csoport ellen, amelynek győzelme kevesebb mint három másodperc volt a végétől.

Így Georgios Bartzokas csapata veretlenül fenntartja bajnokságát a Palau-ban, és bosszút áll az Endesa Szuperkupa döntőjében elszenvedett vereségért, amely a szezon elején 79-59-re nyerte a "Grancát". Ez a második egymást követő győzelem, miután a héten legyőzte a Panathinaikoszot, az Unicaja elleni legutóbbi vereség után az ACB.

Ezzel a nyolcadik győzelemmel a Barça megelőzte az Iberostar Tenerifét annak ellenére, hogy egy meccsel kevesebb volt, és a második helyre került, míg vereséggel a Herbalife a kilencedik helyen áll, még egy játékkal, mint a Movistar Estudiantes és a Tecnyconta Zaragoza, közvetlen üldözői a Copa del Rey-be való belépésért folytatott harcban.

Luis Casemiroék üresen hagyták a Palau-t, ahol a megható győzelem ellenére 2012–2013 óta nem nyertek. A Bartzokasiak egy rossz harmadik negyedre reagáltak, és tudták, hogyan állítsák pályára a győzelmet (77-71). Két perc alatt felmerültek a kételyek, hogy a kulináris doboz átesik, anélkül, hogy gólt szereztek volna, ami lehetővé tette, hogy a sárga színűek O'Neal révén a végétől négy másodpercre visszatérjenek. Rice vitte az utolsó játékot, és Oliver személyes szabálytalansága lehetővé tette, hogy a győzelmet a helyieknek adja.

Luis Casimiro csapata kosarakkal és remek Salinnal kezdett egy percnyi csend után a a Chapecoense által elszenvedett repülőgép-baleset áldozatai, de a katalán csapat hamarosan 14-2-es futással reagált.

A Barça stratégiában aktív Rice szerepelt a forgalomban, és a gyűrű alatt Tomic ellen vívott mérkőzés a lett Pasecnikékkel, ezzel 19-es értékeléssel ért véget a meccs. Az első negyedben debütált Alex Renfroe, a Bayern München, aki Rice-ből jött ki, és megszerezte első pontjait a háromból.

A „Grancát” Pasecnikékre bízták, akik összesen tizenkét ponttal zárták az első félidőt. Elöl Doellman és Perperoglou támogatták Ante Tomic gólütemét és előre tartották a Barçát, amely a pálya megnyitásával kezdte újra a külső játékot.

Ez a Lettországba vetett bizalom kihatással volt Casimiro oldalára egy Bartzokas előtt, aki kétségbeesetten nézi a pályán látottakat. És ez az, hogy a harmadik negyed egy látogató kiállítás volt (11–20) egy Barça ellen, amely nem tudott üzemanyagot szolgáltatni, és nehéz volt belépnie a dinamikába, amelyet a La Mancha edző tanítványai nyomtattak.

Nem csak Tomic volt Barcelonában. Perperoglou - 16 értékelés-- kulcsember lett a helyi csapatban lenyűgöző sikerrel mind a hármas vonalból - ötből négyet szerzett -, mind a festékből. A visszapattanó oldalon Joey Dorsey hat lepattanóval tűnt ki, aki három gólpasszal járult hozzá.

Barça 9-0-s futással ment az eredményjelzőn, de az érzéstelenítésnek tűnő Herbalife Kuric 80 százalékos - ötből négy - sikerével ébredt fel a hármas vonalról, és O'Neal kosara után a győzelemről álmodozott, de Rice befejezte mérkőzés két szabaddobással.