Dorsey bokáját károsító sérülése végül egy szoros negyeddöntős meccs eldöntését jelentette (66-61)

Oszd meg a cikket

Dorsey meccs közben védi Voronovot. EFE

barcelona

A Barcelona veszített neki Lokomotiv Kuban, mert 66-61, a negyeddöntő döntetlenjének első fordulója Euroliga, összecsapáson, amelyet a katalánok uraltak a végétől számított két percig, de ez eltűnt, amikor az utolsó negyedben csak nyolc pontot szereztek.

A Joey Dorsey középső sérülése, félidőben megcsavarva a bokáját, ez egy födém volt, amely túlzottan megterhelte Xavi Pascual embereit, akik bár uralta a visszapattanást (41 sack vs 31), nem tudták megállítani a középső Anthony Randolph-ot (17 pont és 10 lepattanó) a második félidőben.

Sem Tomas Satoransky, sem Carlos Arroyo nem tudta rávenni a ritmusát a meccsre, és a csak sorozatban játszó Malcom Delaney volt kulcsfontosságú a verseny eldöntésének pillanataiban.

Tekintettel a rivális, aki meghaladja azt az öt férfit, akik a szinte mozdulatlan ötös rajtot alkotják, Xavi Pascual megpróbálta eljátszani a forgatások trükkjét, hogy Giorgios Bartzokas csapatát olyan ritmusra kényszerítse, amelyet nem szokott meg, és egyéni cselekedeteit zónás védekezéssel állítja le, hogy segítsen neki megállítani Claver, Randolph és Singleton a Barcában. zóna.

30 percig kapták, de az utolsó negyed hibái és Dorsey hiánya döntöttek.

Támadásban Justin Doellman megszerezte csapata első kilenc pontját, de az oroszok kiegyenlítették a mérkőzést Malcon Delaney triplájával, remek alakjával és ezúttal lemondták, de a Barça rotációi és Pau Ribas belépése öt pont egy sor ismételten megadta a kezdeményezést a katalánoknak (14-19, m.7), de a Singleton 2 + 1-es aránya csökkent az első negyed végén ahol a Lokomotiv lezuhant a 6,75-ös vonalról (1/6).

A második negyed elején a Barcelona még jobban bezárta védekezését, és míg Bartzokas csapata továbbra is eltökélt szándéka volt, hogy a peremről lő, Pascual emberei Tomicval ütő módon maximális előnyükre tettek szert (19-28, m.18).

Víctor Claver hármasot szerzett (14-ből 2 a csapatnak), de Arroyo hármasa és Doellman kosara 27-33-mal zárták az első félidőt Xavi Pascual emberei számára, akik csökkentették a helyi reakciót.

A barcai csapat kemény csapást szenvedett a félidőben, amikor Joey Dorsey megbotlott, amikor az öltözőbe ment, és megsérül a bal boka, hogy ne játsszon a hátralévő mérkőzéseken.

Nyilvánvaló volt, hogy Anthony Randolph ezt a távollétet fogja trükközni, és a harmadik negyedben Samuelset legyőzve és Tomicot szabálytalanságokkal töltötte el, és pusztítást okozott a barcai zónában. Zsinórban hat ponttal egyenlítette a játékot (35-35, m.24), de Abrines hármasa, valamint Doellan és Navarro két kosara 0-7-t adtak Pascualért (35-42, m.25).

Úgy tűnt, hogy a Barcelona irányítja a játékot (42-49, m.27), de Delaney kezdett megjelenni, Randolph továbbra is eredményes volt, Matt Jannig triplája pedig csökkentette a különbséget (50-51), de Vezenkov bezárta a szobát (50-53) ).

A Barcelona számára a harmadik negyed elején rosszul alakultak a dolgok, amikor Broekhoff először lépett tovább a Lokomotivba (54-53, m.33), Pascual pedig Doellman és Samuels bejegyzésével válaszolt a belső lé megerősítésére. Közben Carlos Arroyo megpróbált beállítani egy kontrollritmust, Abrines és Ribas pedig megakadályozta az oroszokat abban, hogy megfordítsák az eredményjelzőt.

Draper 1: 34-kor kezdeményezte Bartzokas (62-61) játékosait, hogy menjenek, Pascual pedig leállította a játékot, hogy megnyugtassa csapatát. De a következő játékban 39 másodperccel a vége előtt Doellman volt az, aki kihagyott egy triplát. A labda a Lokomotiv és a kezében volt Delaney belépett a konyhába, hogy otthagyja az eredményt 64-61-nél.

66. - Lokomotiv Kuban (17 + 10 + 23 + 16): Delaney (11), Voronov (-), Broekhoff (8), Claver (7), Randolph (17) -induló öt- Draper (7), Janning (5), Bykov (2) és Singleton (9).

61 - FC Barcelona Lassa (19 + 14 + 20 + 8): Satoransky (2), Navarro (2), Abrines (10), Doellman (13), Dorsey (1) -induló öt-, Ribas (13), Arroyo (3), Tomic (8), Perperogolu (2), Oleson (-), Vezenkov (2) és Samuels (5).

Játékvezetők: Lamonica (ITA), Belosevic (SRB) és Lottermoser (GER).

Események: Az Euroliga negyeddöntőjének első mérkőzése a krasznodari (orosz) Sportcsarnokban, 7500 néző előtt.