Demetrio Lozano volt az, aki a győzelmet „in extremis” -ben adta a Maño csapatának.

utolsó

A tűzálló Demetrio Lozano lélegzetét visszavette Juanfersa Grupo Fegar, amikor megszerezte a kaput a kézilabda Aragón győzelme szabadrúgással azzal az idővel, amelyik győzelmet adott csapatának, amely matematikai megerősítés hiányában tálcára helyezi.

Az asztrusiak a méz ajkától a folt simogatásáig a zaragozai pályán a vereség epének kóstolásává váltak a világbajnok utolsó indításával, egy olyan játékossal, akinek különleges jelölése volt, és bár nem a legjobb délutánját töltötte az utolsó indításkor újabb habot adott hozzá nagyszerű második menetéhez.

A zaragozaniak kihasználták a jó kezdésüket hogy meneküljön az eredménytáblán egy rivális ellen, akit nehezen talált meg hiányosságok az otthoni védelemben hogy át tudja átszúrni Jorge Gómez kapuját.

Amikor a gijóniak letelepedtek a pályára, lassítani kezdték a helyi támadásokat, és forgatásukban Ángel Paraja, aki tíz góllal fejezte be a mérkőzést, rátaláltak arra a résre, amelyen keresztül bántotta Mariano Ortega embereit, hogy már nem voltak olyan sikeresek a támadó cselekedeteikben, főleg a veterán Demetrio Lozano átadásának agresszív védelme miatt, akinek sok percbe telt a balesetbe kerülés.

Alberto Suárez csapata minden támadását meghosszabbította, szinte mindig megérintette a passzívat, de sikere lehetővé tette, hogy láncoljon egy 0–4-et, amely először vezetett az eredményjelzőn (6–7).

Innentől kezdve a párt a gólcsere egy narancssárga csapattal, amelynek már a kezdetektől sokkal nagyobb problémája volt az eredményesség fenntartásával.

A szünet után a kezek valamivel tónusosabbak lettek, mint riválisuk, és menekülni kezdtek az eredményjelzőn, arra kényszerítve Alberto Suárezt, hogy alig több mint tíz perc alatt használja fel két időkorlátját, hogy megállítsa riválisát.

Mariano Ortega tanítványai elkezdték pályára állítani a játékot, és néhány alkalommal még háromgólos előnyre tettek szert (27–24) hét perc elteltével, de a gijoniak, bár lehetőségeik jó részét engedték szabadon hagyni, pozitív eredményt elérve, legfeljebb négy büntető mellett, reagálva visszahelyezték az egyenlítést az eredménytáblára.

Az utolsó pillanatban mindkettő kiegyensúlyozhatja az eredményjelzőt, de ezúttal a labda túlzottan megmérte őket, és úgy tűnt, hogy minden azt jelzi, hogy a mérkőzés az utolsó döntetlen felé tart.

Húsz másodperc alatt a zaragozaniak kezében volt az utolsó támadás, de ismét nagyon vastagok voltak, és csak nullára állított időzítővel tudtak szabadrúgást végrehajtani. Úgy tűnt, hogy egy lezuhant labda lesz a sorompón, Lozano megtalálta a lyukat, amelyen keresztül megerőltette, és végül meglepett Savicot vert meg.

28 - Kézilabda Aragon (15 + 13): Jorge Gómez; Sorli (3), Lozano (4), Castro (3), Del Valle (5), Cartón (10,4p), Asier Antonio (1), Egea (2), Ariño, Clavería és Sebastian.

27 - Juanfersa Grupo Fegar (15 + 12): Savic, Vallado (ps); Pellitero (4,1p), Adrián Fernández (3), Cakic (4), Cancio (1), Ángel Paraja (10), Huerta (1), Pablo Fernández, Golubovic (1), Ruesga (2), Samuel Pérez (1p) ) és Acetti.

Öt percenként eredménytábla: 4–1, 6–4, 8–7, 11–10, 14–13 és 15–15 - félidőben 18–17, 20–19, 23–22, 26–23, 27–26. És 28–27.

Játékvezetők: Carlos Javier és Juan José Gude Prego. Kizárták Asier Antonio-t (2) és Del Valle-t az Aragón kézilabda, Juanfersa Grupo Fegar esetében Adrián Fernández és Ángel Paraja.

Incidensek: az Asobal Liga 22. meccsnapjának megfelelő mérkőzés a Príncipe Felipe de Zaragoza pavilonban 1100 néző előtt.