Ros Casares ezen a vasárnap küzd a címért, miután legyőzte a Spartakot; Fenerbahзe vagy Rivas, a rivális

A Ciudad Ros Casares Valencia matematikailag selejtezőt játszik ma vasárnap (19:45) a női Euroliga harmadik döntőjében, mérkőzés hiányában az Isztambulban rendezett nyolcas döntő ′liguillájában ’, ahol tegnap két nap második győzelmét tette hozzá, ezúttal az orosz Spartak Vidnoje ellen. A valenciai csapat, amelynek ezen a délben (12.00 óra, Nou2) a Wisla Can-Pack-szel kell szembenéznie, megszerezte a nagy döntőbe való belépést, miután a lengyelek 67-59-re veszítettek az UMMC Jekatyerinburg ellen, amely csapat már legyőzte az első lejátszott meccset. Szerda. Ily módon két meccsen két győzelemmel Roberto Íñiguez emberei már nem játszanak semmit a B-csoport „liguilla ”utolsó mérkőzésén, mivel ha Wisla ma veszítene, csak egy győzelmet hozna, a többiek közül pedig két rivális, a Spartak és Jekatyerinburg már nem lehetnek elsők a csoportban, amikor közvetlen konfrontációjukba kerülnek az acéllányokkal.

döntőig

Így az Euroliga női 2007-es és 2010-es döntőjének elvesztése után, mind a Spartak ellen, Ros megpróbálja elérni azt a címet, amely a harmadik próbálkozásból hiányzik a kirakatukból, és ahogy a mondás tartja: "a harmadik alkalom a varázslat". A nagy döntő riválisa ma elhagyja a spanyol Rivas Ecópolis és a török ​​Fenerbahçe párharcát, miután mindketten megnyerték az első két meccsüket az A csoportban, ahol az olasz Beretta-Famila és a török ​​Galatasaray már nem választhat.

A Fenerbahçe és Rivas ma a döntőben játszik helyet
Ros döntőbeli riválisa annak a párharcnak a győzteséből kerül ki, amelyet ma délután játszik a Rivas és a török ​​Fenerbahçe, aki tegnap rendőri váddal zárult mérkőzésen legyőzte a Final to Eight házigazdájaként szereplő Galatasaray csapatát.

Adatlap:
66 - Sparta & Vidnoje (18 + 21 + 16 + 11): Dupree (10), Petrovic (14), Baric (2), Hammon (16) és Augustus (10) induló csapat-, Beljakova (3), Korovuskina (-), Kuzina (8), Tihonenko (-) és Skerovic (3).

77 - Ros Casares (11 + 22 + 18 + 26): Silvia Dominguez (10), Ann Wauters (14), Eshaya Murphy (11) és Lauren Jackson (16) induló csapat-, Jana Veselá (8), Isabelle Yacoubou (3), Laia Palau (9), Sancho Lyttle (-) és Maya Moore (6).

Játékvezetők: Zurapovic (BIH), Jones (WAL) és Barth (GER). Személyes szabálytalanságok miatt kiesett a La Casala (m.37), Ros Casares csapatából.

Incidensek: a női Euroliga nyolcas döntőjének második napjának megfelelő mérkőzés, amelyet az isztambuli Ipekçi Spor Salonu pavilonban játszottak ezer néző előtt.