A férfi vízilabda-válogatott lemaradt a vonatáról a világbajnokságon amikor Oroszország 10–11-re legyőzte őket a nyolcaddöntőben. Most a kilencediktől a tizenkettedikig játszik tovább.

hiányolja

Spanyolországban hiányzott az agyar egy szintén felújítás alatt álló rivális ellen (kapusa például 20 éves), és akinek jobb a belső játéka. Legalábbis ez megmutatkozott ezen a meccsen.

Kapitánya, Lisunov és a többi bója előtérbe hozta a spanyol védelmet, ezt csak a játék későn hajtották végre. A levegőben zajló mérkőzéssel (4-5), és a két csapat kihasználva számbeli fölényét, Lisunov galambfüzéréből és a szünet előtti három másodpercéből szerzett gól nagy károkat okozott Spanyolországnak.

A kiválasztás a spanyol és a a Tahull fiatal bója főszereplője. De Oroszország ismét több férfi játékában szökött meg (7–11).

Ez az előny megmentette, mert az utolsó negyedben játékosai nehezen tudtak hátra úszni. Spanyolország elkapta őket, de két egyértelmű lövést elhibázott ez bizonytalanabb véghez vezethetett. A választék rövidítette a különbségeket, de elfogyott az ideje és utolsó célja, Tahull szobája már a kürtön jött.

Spanyolország: López Pinedo; Munarriz (1), Granados, Del Toro, Bustos, Minguell (1), Barroso (1), spanyol (2), Tahull (4), Fran Fdez. (1), Mallarach, Gutiérrez. Kiadások: 10/19. Gólok a fölényben: 6/7.

Oroszország: Sztatsenko; Lazarev, Vasziljev, Dereviankin (2), Bugaychuk (1), Ahsaev, Merkolov (3, 1p.), Nagaev (2), Suchkov, Kholod, Lisunov (3), Shepelev.

Kiadások: 10/20. Büntetések: 1/1. Gólok a fölényben: 5/8.

Részleges: 2-3, 2-4, 3-3, 3-1.