A Real Madrid otthon a Shakhtartól veszít 2-3-ra a Bajnokok Ligájában

A szezon kezdetét az Alfredo Di Stéfano stadionban rendezték

2-3-ra

A Real Madrid nagyon rosszul kezdte a szezont a Bajnokok Ligájában, mivel az Alfredo Di Stéfano stadionban 3–2-re kikapott a Shakthtar ellen, a Merengue csapata a csoportkörben nem veszített az ukrán rivális ellen, hiszen 1998-ban elesett a Dynamo Kiev előtt.

Mindkét csapat sok hiányzást mutatott be a sérülések és a COVID-19 között, de Sergio Ramos hiánya a középső védelemben sokat nyomott a madridi csapat hátuljában, amely három góllal megrendített félidő szünetre ment.

Mind a francia Raphael Varane öngóllal, mind Eder Militao, aki figyelmeztetéssel fejezte be a játékot, rémálom-délutánt töltött a Sahtar támadóinak sebességével, akik megőrülték a merengue-védelmet.

Az első fél óra (29 ') előtt Teté egy gyors játék során kapott egy passzt Víktor Kormienkótól a jobb oldalon, belépett a területre és keresztbe vette Thibaut Courtois kapust 1: 0-ra.

34'-nél az ukránok előnyét Varane védő öngóljával bővítette, aki amikor megpróbált fedezni egy szolgálatot, végül bevitte a labdát a saját kapujába, amellyel 2: 0 volt az eredmény, a madristaiak hitetlenségére. nem tudta, mi történik a bíróságon.

Az irányítás hiánya ezzel nem ért véget, mivel a 43 ’Shakhtar 3–0-s gólt szerzett, amikor Teté asszisztált Manor Solomonért, aki 3–0-ra meghatározta a lapidáriumot, amellyel a Real Madrid rémálma első félidejét ért véget.

Zinedine Zidane edző, hogy megpróbálja orvosolni a problémát, a franciát, Karim Benzema-t ültette ki egy kísérteties Rodrygo-ba, aki az első felet éjszaka töltötte, valamint Vinicius Jr.-t, aki forradalmasította a madridi offenzívát.

A brazil Marcelo szolgálta a horvát Luka Modricot, hogy nagyszerű gólt szerezzen a szögletnél, amely 54-nél az 1-3-at képviselte, míg Vinicius volt a felelős a 2-3-as 59-nél való gólért.

Az előző szezontól eltérően azonban, amikor a VAR kedvező döntéseinek köszönhetően bajnok volt a Spanyol Ligában, ezúttal Federico Valverde góllal végződött lövését érvénytelenítették egy videó felülvizsgálata után, mivel Vinicius egyértelműen lesben volt, így ezúttal A Real Madrid nem tudta megmenteni a döntetlent, és két egymást követő vereséggel érkezik a spanyol futball klasszikushoz jövő szombaton a Barcelona ellen.