A jelenlegi belga bajnok országúti versenyző, ebben a szezonban is feljutott a dobogó tetejére, meghódítva az európai pálya három klasszikusát, például a vallon nyilat; Liege Bastoña Liege és a Montespachi Eroica. Ma, szombaton visszatért az általános besorolás csúcsára az áhított sárga mezben, mert Phillipe Gilbert megnyerte a 2011-es Tour de France első szakaszát, amelyen a francia forduló hármas bajnoka, a spanyol Alberto Contador esést szenvedett. egy percet és húsz másodpercet esett ki a győzteshez képest.

digitális

Az Omega Pharma Lotto csapatának tagja, a belga kerékpáros Phillipe Gilbert diadalmaskodott azzal, hogy 4 óra 41 perc 31 másodperc alatt pedálozta az 191 és fél kilométert inidióval a La Barre de Monts-ban, hogy Mont des Alouettes-be torkolljon, ahol három másodperccel verte az ausztrál kíséretét Cadel evans, a Tour de France kettős második helyezettje. A Garmín Cervelo Team norvég sprinterje, Thor Hushovd hat másodperccel érkezett az éllovas mögé, őt a spanyol José Rojas és Jürgen Van den Broeck követte, negyedik, illetve ötödik. "Ötszáz méter volt még hátra, előnyöm volt, és elmentem a győzelemért, az erőfeszítés kimerítő volt, de megérte, mert az első helyet szereztem", A 67 kilós, 1,79 magas Phillipe Gilbert azt mondta, hogy jövő kedden 31 éves lesz.

A dán Saxo Bank SunGrand Team vezetője, a spanyol Alberto Contador egy nyolc kilométerrel a cél előtt elkészített hatalmas futás egyik áldozata volt és ez egy perc húsz másodpercet veszített. Holnap vasárnap ennek huszonegy napja közül a második lesz a sor 98. kiadás huszonhárom kilométeres csapatfutamból áll Les Essarts-ban.

Fotók: Pascal Pavani és Joel Saget, az AFP ügynöksége