A szlovák győzelme megakadályozza a várható párharcot Williams és Maria Sharapova között

Az amerikai Serena Williams engedett a szlovák Daniela Hantuchova 6–1, 7–6 (5) tolásának az Australian Open harmadik fordulójában, akinek utolsó bajnokát több fájdalommal, mint dicsőséggel látta távozni. Hantuchova négy meccsen először verte meg a Williams kiskorúját, aki csak egy mérkőzést játszott az US Open tavalyi negyedik fordulójának veresége óta, szeptemberben Pekingben.

elhagyja

A szlovák szépség végül legyőzte Serenát, aki eddig sem tudott szettet nyerni. A Williamsből a legfiatalabb nyert korábban Wimbledonban, az US Openen 2002-ben és tavaly Dubajban, de Melbourne-ben túlsúlyt mutatott be, és korábbi ereje következésképpen sok egész számot csökkent. Hantuchova a nyolcaddöntőben az orosz Maria Sharapovával találkozik, aki bár az előző fordulóban problémái voltak az amerikai Ashley Harkleroad legyőzésével, a második szettben három szettet mentve (6-1 és 7-5), elengedte a karját és megsemmisítette a horvát Jelena Kostanicot, zajos 6: 0-val és 6: 1-re 60 perc alatt.

A szlovák győzelme megakadályozza a Serena Williams-Maria Sharapova párharcot, és ezzel megismétli a 2004-es wimbledoni döntőt és a Masters-t ugyanabban a szezonban, mindkettő az orosz játékos győzelmével jár. Eközben az amerikai Lindsay Davenport, az első favorit volt az egyik, aki szenvedett a legjobban, hogy kibírja a mai magas hőmérsékletet, és befejezte mérkőzését az orosz Maria Kirilenkóval. A Palos Verdes játékosa most az orosz Svetlana Kuztnesovával, a 2004-es United States Open győztesével mérkőzik meg, amelyen Lyndsay az elődöntőben vereséget szenvedett a „Sveta” ellen. Az orosz ma 6-3 és 6-1-re verte az olasz Mara Santangelót.

A már bezárt tetővel a belga Justine Henin-Hardenne 6–4 és 6–1-re verte a francia Virginie Razzanót, a Conchita Martínez Granados hóhérját. És ez lesz a spanyol Virginia Ruano riválisának, a Roland Garros bajnokának, a belgának, aki 6-3, 6-3-ra verte az amerikai Laura Granville-t. Alul egy orosz párharc lesz Elena Vesnina és Nadia Petrova között.

A férfiak sorsolásán az amerikai Andy Roddick, második kiemelt erőteljesen betört a nyolcaddöntőbe. A tavalyi Semfinalisa, az omhaiak 82 perc alatt 6–1, 6–2 és 6–2-re dobták a francia Julien Bennetaut. Roddick az első 18 meccsből 17-et nyert, végül 17 ásszal nyerte meg a játékot. Anélkül jutott el a második fordulóba, hogy egyetlen szettet is feladott volna, ez figyelmeztetés következő riválisára, a ciprusi Marcos Baghdatisra, aki 6–2, 6–1 és 6–2-re verte a német Denis Gremelmayrt.

Három órás és 47 perces maratonon a francia Fabrice Santoro, a tabellán maradók legidősebb játékosa, 33 éves, túlélte az erős hőséget, és 6-3, 6-2, 5-re verte az argentin Gastón Gaudiót -7, 1-6, 6-4 a kimerültség küszöbén. Santoro képe, amelynek nyakán, fején és mellkasán jégzsákok borítják a testét, a mai nap képe volt.

Iratkozzon fel a LA RIOJA szolgáltatásra a + áron, mindössze havi 6,95 euróért, és hozzáférhet az összes információt, amely érdekli.