Alexander Zverev veszít és elbúcsúzik a Baseltől, miután tegnap 7-6 (7), 6-4-re kikapott Taylor Fritztől.

Alexander Zverev veszít és elbúcsúzik a Baseltől azáltal, hogy tegnap 7-6 (7), 6-4-re kikapott Taylor Fritztől. A világranglista 31. helyén álló amerikai a második szett harmadik játszmájában érte el a mérkőzés egyetlen szolgálatszünetét.

veszít

A második kiemelt Alekszandr Zverev a bázeli torna elején lőtt, amikor tegnap 7-6 (7), 6-4-es vereséget szenvedett Taylor Fritztől. Zverev 4-0-ra dominált az első szettben a tiebreakerben, és szettlabdája volt, de Fritz kamatoztatta az esélyét, és ásszal ítélte.

A világranglista 31. helyén álló amerikai a második szett harmadik játszmájában érte el a mérkőzés egyetlen szolgálatszünetét, és a győztes pont kétkezes visszatérésével alakította át első „meccspontját”.

A vereség kiküszöböli az esetleges döntőt az első helyezett Roger Federer ellen, aki a németet képviselő ügynök társtulajdonosa. Ez veszélyezteti annak esélyét is, hogy a következő hónapban újra érvényesítse a Masters Kupa címet.

London, a szezon végi bajnokságra

Egy olyan játékban, amelyben nem volt szünet, a chilei Christian Garín 7-6 (5), 7-6 (10) alá esett Reilly Opelkának. Az amerikai 27 „ászt” lőtt, és csak egy pontot adott fel, amikor elütötte első adogatását. Az argentin Juan Ignacio Londero szintén 6–1, 7–6 (4) -es vereséget szenvedett a francia Richard Gasquet ellen.

A Federer zárójelében a görög Stefanos Tsitsipas (3. kiemelt) és az olasz Fabio Fognini (5.) győzelmekkel haladt előre egyenes szettekben.

• Tsitsipas 6-3, 7-6 (6), Spanyol Albert Ramos-Viñolast, Fognini pedig 6-2, 6-4-re legyőzte az ausztrál Alekszej Popyrint.
  • Federer tegnap játszik Radu Albot ellen, miután a moldovai 2-6, 6-3, 6-4-re legyőzte a szerb Dusan Lajovicot.