Az Egyesült Államok csapata úgy ünnepelt, hogy a Concacaf Arany Kupában debütáló Belizét 6–1-re legyőzte a C csoportnak megfelelő játékban, amelyet a Jeld-Wen Fielden fejlesztettek ki, amely több mint 18 ezer szurkolót fogadott.

amerikai

Chris Wondolowski volt az éjszaka sztárja hármasával, a 11., a 36. és a 40. percben szerzett gólt, és a számlálásnál Stuart Holden (57), Michael Orozco (71) és Landon Donovan (75) tizenegyesből kísérte. ).

Ian Gaynair a 39. percben tette meg a beliziak tiszteletét, amikor úgy tűnt, hogy nagyobb ellenállást fognak felmutatni az eredményjelzőn azáltal, hogy 1-2.

A "csillagok és csíkok" halmaza a C csoport élén áll három ponttal, ugyanolyan, mint Costa Ricánál, de jobb különbség a több gól mellett, míg Kuba és Belize nulla ponttal rendelkezik.

A hondurasi játékvezető, Héctor Rodríguez az előírások megfelelő alkalmazása nélkül vezette a mérkőzést, mert a belizseiek olyan szabálytalanságokat követtek el, amelyeket nem szankcionált. Felhívta Trevor Lennont (46. perc) és Evan Marianót (71) Belize-be.