Az ismert program bajnoka 3614,97 ponttal

fantobának

Bronz Szabad Program 3740,38 ponttal

Ezüst Ismeretlen 1. program 3 658,12 ponttal

Bronz Ismeretlen 2. program 3 993,68 ponttal

A csehekkel és az oroszokkal folytatott kemény versenyben a spanyol csapat az alábbiakból állt: Castor Fantoba, Anselmo Gamez Y Juan Velarde, A legmagasabb kategóriájú műrepülés Európa-bajnokságban csapat bronzot is nyert. Ez az érem megerősíti a spanyol csapat határozott elhatározását, hogy nem veszíti el az utóbbi időben megszerzett helyét a nagyok között. A madridi pilóta, Juan Velarde, az ismeretlen 2. program ötödik helyének megszerzése után az összesítésben a nyolcadik helyen végzett, a valencian Anselmo Gámez pedig, az utolsó program 13. helyével, megnyerte Spanyolország bronzcsapatát.

A Nemzetközi Repüléstechnikai Szövetség (FAI), a Magyar Repüléstechnikai Szövetség és a Magyar Aero Klub által szervezett XIX. Műrepülő Európa-bajnokságra a Budapesttől 90 km-re délre fekvő Matko repülőtéren került sor. Az Európa-bajnokság mini világbajnokságnak számít, mivel ebben a sportágban rendelkezik a legfőbb erőkkel. Ebben a kiadásban 40 elit pilóta vett részt.

A versenyt két különlegességben, klasszikus és szabad stílusban játszották. A klasszikus kategóriában négy program repül: az ismert, minden pilótának kötelező, a szabad, amelyet minden versenyző néhány alapvető szabály alapján megtervez, és két ismeretlen, amelyet az összes csapat által javasolt figurák alkotnak, és amelyek nem vonat a verseny repülése előtt.

A spanyol válogatott két Sukhoi 26M-mel repült, szénszálból, titánból és több mint 400 lóerős motorral. Ez egy nagy teljesítményű együléses, nagy ellenállású és kis súlyú anyagokból készült repülőgép, amelyet a moszkvai Szuhoj Tervező Iroda tervezett. Ezeknek a repülőgépeknek a motorja a Vedeneyev M14PF 400 LE teljesítményű, léghűtéses, kilenc hengeres radiális, a sportrepülés története szerint a világ műrepülő pályájának legerősebb és legmegbízhatóbb erőműve. A törzset, a légcsavart és a motort úgy tervezték, hogy akár 25 G (a gravitációs gyorsulás 25-szeresének) pozitív és negatív gyorsulást is ellenálljon.

A versenyről, a jelenlegi spanyol és európai bajnokról, Cástor Fantoba így nyilatkozott: «Nagyon kemény bajnokság volt az első repüléstől kezdve. Mamistov, Le Vot és én az összes műsorban ökölbe szorultunk. A csata nemcsak repülési színvonalú volt, hanem szellemi lelkierő is. Egy hétig tartó tudat, hogy minden programban minden játszott a legnehezebb. De nagyon egységes csapat vagyunk, és mindannyian támogattuk egymást ezen eredmények elérésében. Edzőnk munkája, Nyikolaj Nyikitiuk kulcsfontosságú volt számunkra, hogy ezen a szinten legyünk, valamint a fő szponzorunk, a REPSOL feltétel nélküli támogatása »

Juan Velarde a maga részéről hozzátette: «A Nikloai-val való hároméves kimerítő felkészülés után erősebbnek és pontosabbnak látom magam, mint valaha. A legjobb 10 közé kerülésem a cél a jövő évi franciaországi világkupán. ",

"Az EAC 2014 nagyon nehéz teszt volt, de nagyon jó bázisunk van Spanyolországban, és magasan, nagyon magasan hagytuk a pavilont" - összegezte Anselmo Gámez.

A pilóták

Cástor Fantoba, Anselmo Gámez és Juan Velarde

A 2014-es válogatott három versenyzője a Bravo3 Repsol Team tagja, és kevesebb mint egy évtized alatt több mint 30 érmet szerzett országos és nemzetközi versenyeken, köztük három Spanyolországot képviselő csapatérmet (két ezüst és egy bronz).

Cástor navarrai származású, és repíti a vörös Szuhojt. Repüléstechnikai mérnök és a Boeing 737, 757 és 767 parancsnoka.