V alencia továbbra is feliratkozott a történelemre. A futóváros ismét nagyot fogadott a maratonján, és minden tökéletesre sikeredett. A második egymást követő évben a Trinidad Alfonso EDP Valencia Maraton sikerült csökkentenie a körverseny rekordját, és sikerült bekerülnie a világ hat leggyorsabb maratonjának egyikébe.

atlétika

Kinde Alayew, hogy nem volt a favoritok között, mert a távolban debütált, megnyerte. ÉSEtióp l 2,03: 52-es idővel betörte az ajtót. Második besorolású volt a török Kaan Ozbilen, aki 2.04: 16 idővel új európai rekordot tudott felállítani. Az oszmán sokáig csökkentette a 2: 05: 11-es különbséget, amelyet Mo Farah ért el Chicagóban 2018-ban. A harmadik osztály Guye Idemo lett, aki 2.04: 42-es idővel lépett be a kapuba.

A nőknél a körversenyt is meg lehetett semmisíteni. Az etióp Roza Dereje átrepült Valencia utcáin, és 2.18: 31-es idővel megállította az időmérőt. Dereje összetörte személyes csúcsát (2.19: 17) és Ashete Dido által 2018-ban 2.21: 14-kor felállított valenciai pályarekordot.

Összes a dobogóra lépő lányok a Valencia Maraton rekord alatt voltak. Azmera Abreha 2.18: 33 idővel lépte át a célvonalat és az etióp is Birhane dibaba 13 másodperccel később lépte át a gól ívet (2.18: 46).

CAMILO IS ARRASA

Ami a spanyol részvételt illeti, Camilo Santiago ragyogott. ÉSA Riojano lenyűgöző maratont írt alá, amikor 2.10: 02-es idővel belépett a célba és megkapja a tokiói olimpia útlevelét. Santiago 3:52 alatt csökkentette személyes csúcsát. Houssame Benabbou jött utána, 2: 10: 45-gyel, harmadik Ayad Lamdassem, 2: 10: 52-vel. E három mellett megkapja a jelet, hogy Tokióba menjen, amelyet 2 óra 11: 30-kor alapítottak, az Iraitz Arrospide-ot, amely 2.10: 59-kor lépett be.

A maga részéről női kategóriában Elena Loyo nyert a női kategóriában idővel 2,30: 57. Utána beléptek Irene Pelayo a második pozícióban (2.32: 15) és Barrachina Gem (2.33: 29) harmadik.