Míg tegnap este aludtál, ultrarunn történelem készült a Bell Buckle-ban (Tennessee).

Amerikai ultrarunn legendák, Courtney Dauwalter és Harvey Lewis túlszárnyalták magukat a Big's Backyard Ultra korábbi korlátain, Dauwalter rekordrekord 68 kört teljesítve 283,33 mérföldet gyűjtött, hogy megnyerje az eseményt október 20-án kora reggel, majdnem három teljes napi futás után. nagyon kevés alvással.

Daulwalter, a Salomon által szponzorált futó, a coloradói Goldenből megdöntötte saját 67 körös vagy yardos rekordját, ahogy a köznyelvben „háztáji-ultra” -nek hívják, és rövid ideig megtartotta az egyedi stílusú versenyzés világrekordját. amely a futókat óránként 4,1667 mérföldes hurokba küldi, amíg csak egy futó nem marad.

Az esemény akkor ért véget, amikor Dauwalter 68. körében átlépte a célvonalat, és az utolsó futónak nyilvánították, miután Lewis nem teljesítette a kört, és kilépett a versenyből.

- Hű, milyen jó - mondta a 35 éves Daulwalter egy hideg sör mellett röviddel 68. születésnapja után. th visszatérés CT 2: 46-kor. „Jó rutinom volt, és sokat pihentem. És Harvey csodálatos volt ".

Az ötletgazda, Gary Cantrell, más néven "Lázár-tó". Fotó: Howie Stern

Az éves ultra hátsó udvari esemény módosított változatában Gary „Lazarus Lake” Cantrell készítette, 14 amerikai futó szombat kora reggel ért el a rajtvonalhoz Cantrell Bell Buckle vidéki ingatlanán. Míg az eseménynek általában nagyobb a mezőnye és futói vannak a világ minden tájáról, az idei rendezvénynek kisebb a mezőnye a Covid-19 járvány miatt.

De míg az amerikai futók köröket futottak Tennessee-ben, addig 286 futó egyszerre futott hasonló eseményeken a világ 20 országában a 2020-as háztáji világbajnokság részeként. Az eseményt gyakorlatilag összekapcsolta az amerikai futók frissített élő ranglistája, egy frissített nemzetközi eredményjelző élőben a Google Táblázatokon, valamint a kezdő/célvonal élő videó hírcsatornája a Facebookon.

Miután Dauwalter befejezte 68. körét és megdöntötte a svéd Johan Steene által 2018-ban felállított korábbi 67 körös rekordot, a belga versenyzők, Sabbe Karel és Geerts Merjin a 69-es kör felé vették az irányt Antwerpen közelében. Mire Karel 40 perc múlva teljesítette ezt a kört, és Merjin röviddel ezután megszerezte a csapat világbajnoki címét, és megnövelte a világrekordot, amelyet Daulwalter röviden megosztott 68 körrel.

Dauwalter a Steene mögött második lett 2018-ban, 66 körrel hozva rekord teljesítményéhez az "asszisztot". Noha nem ő nyerte meg a világbajnoki címet, a Tennessee mezőnyének legyőzésével mégis megnyerte a Big Dog's Backyard Ultra játékost.

Dauwalter összesített futási ideje 56 óra 51 perc 53 másodperc volt. Leggyorsabb köre 44:03 volt a 12 yardos vonalnál, leglassabbja pedig 55:13 volt a 9 yardos vonalnál, és 50:10 átlaggal végzett.

"Rekord teljesítmény volt, de soha nem fogjuk megtudni, hogy meddig tudott eljutni ma este" - mondta Cantrell, megjegyezve, hogy a hátsó udvar ultraszabályai nem teszik lehetővé az egyéni futók folytatását. - Azt hiszed, hogy folytathatta volna, de soha nem tudhatod. Mindig győzni akartál, de mindig nagyszerű ellenfelet kell csodálnod, és a belgák valóban nehéz csapatot hoztak ”.

A Cantrell 2012-ben fejlesztette ki az ultra hátsó udvar koncepcióját, de ez nem igazán kezdett elkapkodni. Ez volt a rendezvény nyolcadik éve

Dauwalter és a többi amerikai versenyző félig technikai egypályás kört teljesített a Cantrellnél napközben 11 órán át, majd éjjel 13 órán át oda-vissza aszfaltozott útszakasz következik. A belga futók egyetlen 4.1667 mérföldes kört futottak a verseny első másfél napja alatt, de kénytelenek voltak egy rövid, rövid körből álló, módosított pályát lefutni egy park körüli épület körül éjféltől reggel 5-ig. szigorú kijárási tilalom országszerte Covid-19 biztonsági intézkedésként.

A 30 éves Karel és a 45 éves Merjin együtt dolgozott, és további öt kört futott tovább. Október 20-án kora reggel még mindig erősek voltak.

"Amit nagyon szeretek a háztáji versenyzésben, az az, hogy nem csinosak" - mondta a kanadai futóvédő, Dave Proctor, aki összesítésben a 189. lett, miután 100 mérföldön 24 yardot teljesített a kanadai versenyen a british Columbia Kelownában. „Egy idő után sok elhatározás kell hozzá. Megbont, és minden, amiről azt hitted, hogy számít, nem számít. Mit számít, ha minden reggel felkelsz, felveszed a cipőd és mindent megteszel. Ez az ami számít."

A 2020-as háztáji világbajnokság CT hajnali 5 órakor kezdődött Szombat reggel a Big Dog's Backyard Ultra kezdetével, de amikor hétfő reggel elérkezett, még 26 aktív futó versenyzett az eseményeken szerte a világon. Amint a lemorzsolódás folytatódott, az Egyesült Államokból, Belgiumból, Mexikóból, Svédországból és Németországból érkező tucatnyi futó legalább 50 yardot vagy 208,33 mérföldet tudott teljesíteni.

Dauwalter és Lewis volt az utolsó két amerikai, aki tovább futott, miután az ohiói Jacob Conrad nem tudta elindítani az 50. kört. 204,16 mérföldet tett meg 49 körében, egy yarddal többet, mint Gabe Rainwater (Ohio) és Sarah Moore (Michigan), akik 48 kör és 200 mérföld után teljesítették az időt.

Abban az időben egy maroknyi versenyző maradt a nemzetközi versenyen, de hamarosan csak Karel és Merjin, valamint három Tarahumara futó csökkent a pályán a mexikói Chihuahua, Réz-kanyon régióban. Miután Juan Contreras a 62. helyen esett, és ezzel megszerezte a hetedik helyet, Miguel Lara Viniegra még két yardot teljesített, a hatodiknál ​​pedig visszavonult, vagyis Perdió Parra volt a mexikói bajnok, miután befejezte 64. és utolsó körét, valamint az ötödik helyet 266,67 mérfölddel teljesítette.

erőfeszítéssel
Harvey Lewis a fájdalom ellenére mosolyog. Fotó: Howie Stern

Még három órán át Dauwalter és Lewis továbbra is udvaron dolgoztak az út Tennessee-i ki- és hátsó szakaszán, miközben távozásukkor egymást szurkolták. Úgy tűnt, hogy erősen mennek, amikor megtették az esemény leggyorsabb körét: Lewis 40: 03-ot osztott a 65-yardos vonalnál, míg Daulwalter 45: 07-t és 44: 56-ot futott a 65 és 66 yardnál, és használt túlóra. 10-12 percet alszik egy időben, és a megfigyelők azt gondolták, hogy kedden reggelre képesek lesznek.

De az ohiói Cincinnatiból futó, 44 éves Lewis az utolsó lábain sántikálva 51: 10-re és 52: 26-ra lassított a 66 és a 67 yardon. Megpróbált kijutni a 68 yardra, de megfordult körül. és otthagyta. Cantrell később azt mondta, hogy Lewis téveszmés és zavart volt, amikor úgy döntött, hogy abbahagyja az iskolát. Hivatalosan a Big's Backyard Ultra második, a hátsó udvari világbajnokság negyedik helyén végzett 279,17 mérfölddel.

"Nem hiszem, hogy annyira futás, mint az alváshiány állította meg" - mondta Cantrell. "Tudtad, hogy valóban mindent adott, amit adni kellett".

Négy másik versenyző az USA-ban 32 kört teljesített, mielőtt visszavonult: Aaron Ellison (Maryland) 32 kört, 133,33 mérföldet; Amelia Boone (kalifornia) 33 kör, 137,50 mérföld; Oliver Leblond (Virginia) 34 kör, 141,66 kör és címvédő Maggie Guterl (Colorado) 39 kör, 162,5 mérföld.

"Ez sokkal inkább elmejáték, mint bármi más" - mondta Guterl, aki a 2019-es Big's Backyard Ultra összesített bajnoka volt 60 yarddal és 250 mérfölddel. "Végül meg kell szereznie a képzést a biztonsági mentéshez, de ez egy remek formátum, és nagyon eltér a tipikus ultrától.".

Torbjörn Gyllenbring (55 yard, 229,2 mérföld) és Anna Carlsson (54 yard, 225,0 mérföld) a nyolcadik, illetve a kilencedik helyen végzett, míg a német Marina Kollassa (51 yard, 212,5 mérföld) a nőknél az összesítésben a 10. és a harmadik helyezett lett.

"Ami az embereket illeti, azt gondolom, hogy a hátsó udvar a legjobb versenystílus, amely próbára teszi őket" - mondta Proctor, aki 2019-ben a Big's Backyard Ultra harmadik lett. "És azt gondolom, hogy ez egy olyan gondolkodás is, ahol minden futó próbára teheti magát, és megtanulhat kicsit erősebben próbálkozni mindenben, amit csinál ".