A Xаbia teniszező 6-4, 6-2-re nyert az ausztrál John Millman felett. Alekszandr Dolgopolov lesz a következő riválisa

ferrer

David ferrer, első helyezett, 6–4, 6–2-re legyőzte az ausztrál John Millmant és bejutott a nyolcaddöntőbe Mexikói Nyílt tenisz, amelyben szembe kell néznie az ukránnal Alekszandr Dolgopolov.

Ferrer, a címvédő agresszívan kezdett, első két lehetőségében megtörte Millman adogatását, és hamarosan 3: 0-s vezetést szerzett, de a rivális felépült, a negyedik szettben breaket ért el és onnan jó játékot emelt; a hetedik játszmában elvesztette az adogatást, de a nyolcadikban megtört, és közel maradt a riválishoz, aki jól zárt, és 40 perc alatt 6-4-re állt.

A közönség támogatta a 26 fokos hőmérsékletet némi levegővel, Ferrer a második fordulóban javult; a szokásos módon mozgott, kiharcolta az összes pontot és pontosságot mutatott a lövésekben a vonalak felé, apránként viselve Millmant.

A spanyolok a harmadik játszmában megtörtek, és az ötödikben megismételték, hogy kényelmes győzelmet arassanak egy karmos, de legyőzött rivális ellen.

"Jól éreztem magam, elkezdtem jó teniszt csinálni, a második szettben jó ritmussal tudtam játszani, és a dolgok jól mentek" - mondta az ATP-n haragot tanúsító spanyol, mert Dolgopolov elleni meccsét négyre tervezték. ezen a szerdán délután, napsütéssel és kevés idővel a gyógyulásra.

A nap a férfi csapat nyolc kedvencének, a horvátoknak a kiesésével kezdődött Marin cilic (3) e Ivo Karlovic (6) és francia Jeremy chardy (8).

Amerikaiak Ryan Harrison Y Taylor fritz, A selejtező tornáról érkezve Cilicet, illetve Chardyt verték meg, míg Karlovic visszavonult a brit ellen. Aljaz Bedene.

Harrison 6-3, 3-6, 6-2-re verte Cilicet egy alternatív domináns párharcban, amelyben az amerikai megfejtette az európai adogatását a nyitó szettben, a másodikban felülmúlták, de a harmadikban korán betörtek, és elindultak. győzelem.

Nagyon hasonló volt Fritz története, aki 6–4, 3-6, 6–3-ra nyert egy olyan Chardy-val, amelynek a döntő pillanatokban hiányzott a szikrája; a nyolcaddöntőben Harrison az ukránnal mérkőzik meg Ilya Marchenko, míg Fritz találkozni fog a dominikánussal Victor Csillag.

A napi záró meccsen a hetedik kiemelt bolgár Grigor Dimitrov debütált az amerikai Denis Kudla elleni 7–5, 6–1-es győzelemmel.

A nők versenyében a belorusz Victoria Azarenka, első kiemelt, 4-6, 6-3, 6-1-re legyőzte a szlovént Polona Hercog abban a párharcban, amelyben a bajnokság első ütője meglepődött az elején, azonban felépült, és a második hattól megadta a feltételeit.

Az amerikai Sloane sthepens, második kedvenc, három szettre is szüksége volt a győzelemhez debütálásában, 1-6, 6-3, 6-3 honfitársa ellen Louisa chirico.

Ezen a kedden a Puerto Rico-i Monica Puig legyőzte, 6-4, 6-4, az amerikai Samantha Crawford, a szlovák Dominika Cibulkova 6-0, 6-0 a spanyoloknak Lourdes Dominguez, a belorusz Olga Govortsova 6-1, 6-2 a spanyoloknak Lara Arruabarruena és az izraeli Julia Glushko 6-4, 6-1 a mexikói Ana Sofia Sánchez.

A bajnokság harmadik napján a nyolcaddöntő mindkét táblában átmegy.