A torna legnagyobb favoritjának kiesése után Schiavone az elődöntőben a nap utolsó mérkőzésének győztesével találkozik, akit a 3. helyen kiemelt Ana Ivanovic és a nyolcadik kiemelt Elena Dementieva játszik, és amelyben az orosz 5-gyel nyert. -7, 6-3 és 6-3.

dubajban

Svetlana Kuznetsova, a 2. helyen kiemelt és a harmadik világjátékos, korábban két szettben 6-1, 7-6 (7/4) legyőzte a francia Amelie Mauresmót, és találkozni fog a bajnokság negyedik favoritjával, Milánóval felruházott Jelena Jankoviccsal. díjakat.

A világranglista 4. helyén álló Jankovic frissen érkezik az összecsapáshoz, mivel csütörtökön hasznot húzott a 6. helyen kiemelt orosz Anna Chakvetadze elhagyásából, aki az első szett 6–1-es elvesztése után vonult vissza.

Henin számára ez a dubaji visszaesés ismét kétségeket vet fel a szezon elején nyújtott teljesítményével kapcsolatban.

"Nem voltam elég bátor. Kihasználta a lehetőségét, és jobban játszott, mint én. Meggyógyultam, de ez nem volt elég" - mondta a belga teniszező.