Hírek mentve a profilodba

lemezzel

Az orosz meghaladja a lécet. Reuters

Az orosz Jelena Isinbáyeva tizedik aranyérmét érte el a nagy bajnokságokban azáltal, hogy megújította 24. világrekordjával (5.05), olimpiai pole pole címét hatalmas fölénnyel az amerikai Jennifer Stuczynski (4.80) és egy másik orosz, Svetlana Feofanova (4.75) felett. ).

Egy szomorú napon Kína számára, amely sérülése miatt elvesztette bálványát, Liu Xiangot, Isinbajeva megmosolyogta a 91 000 nézőt, akiknek megvan az a kiváltságuk, hogy tanúja lehessen annak a csodálatos ugrásnak, amely a talaj felett 5,05-ös sáv fölött zajlik, egyedül versenyben, a többi emberrel. a napi program elkelt.

Két év elteltével, egyetlen centiméterrel sem emelve rekordját, Isinbáyeva ebben a szezonban három rekordot adott hozzá (5,03 Rómában, 5,04 Monte Carlóban, 5,05 Pekingben) egy listához, amely már eléri a 24-et: tizennégy levegő nélküli és tíz beltéri.

Isinbajeva kifutott a riválisokból, amikor a lécet megemelték. 4.80-tól senki sem vitatta a győzelmet. Stuczynski 4,80-mal öt centivel kiragadta Feofanovától az ezüstöt, és mindketten felkészültek Isinbajeva aukciójának megtekintésére, akik 4,95-et kértek. Három ugrás kellett az olimpiai rekord megdöntéséhez, és a világrekord is három kísérletet igényelt.

A 2003-as párizsi világkupák óta, amelyeken csak a bronzérmet szerezte, Isinbáyeva mindent megnyert, amire vállalkozott: az athéni játékokat, három fedett világkupát, kettőt a szabadban, egy európai fedett és egy másikat a szabadban. Ő az egyetlen nő, aki megtörte az öt méteres korlátot, és kétszer volt az év világsportolója.

Irving Saladino, a panamai zászlóvivő jóváhagyta világhegemóniáját a távolugrásban, és országának az első olimpiai aranyat 8,34-es jelzéssel diszkréten, de ellenfelei számára elérhetetlenné tette. Ezüst a dél-afrikai Khotso Mokoena, a valenciai terembajnok világbajnok lett 8,24-tel, a bronzot pedig a kubai Ibrahim Camejo szerezte meg 8,20-mal a döntőben négy spanyol ajkú sportolóval.

A világbajnok Brimin Kipruto hetedik egymást követő olimpiai aranyérmét adta Kenyának 3000 méteres gátfutásban, az utolsó akadály és a célvonal közötti rövid szakaszon megoldott versenyen.

Kipruto 8: 10.34-kor állította le az órát, előre látva az algériai származású franciákat, Mahiedine Mekhissi-t és egy másik kenyát, Richard Kipkemboi Mateelongot, míg a címvédő, Ezekiel Kemboi csak hetedik tudott lenni.

Kenya, a különlegesség hegemón hatalma, eddig nyolc aranyérmet (köztük az utolsó hatot), hét ezüstöt és két bronzot ért el, és Szöul óta a 88 a dobogó első két helyét foglalja el. Barcelona'92-ben a három.

Kedvező nap volt Kenya számára. Pamela Jelimo, egy 18 éves atléta, aki csak négy hónapos tapasztalattal rendelkezik 800 méteren, országának első női olimpiai aranyérmét adta a pályán, az utolsó körben olyan tekintélyvonással, amely győzteset hozott a célba 1: 54.87 (junior világrekord), honfitársa, Janeth Jepkosgei és a marokkói Hasna Benhassi előtt.

A kenyai sportolók soha nem nyertek aranyérmet a pályán, sőt, egészen az idei évig soha nem voltak 800 női döntőben, amely az amszterdami olimpiai programba bekerült.

A mozambiki María Mutola a búcsú évében arról álmodozott, hogy 35 évesen és egymás után ötödik olimpiai döntőjében közel áll a dobogóra, de csak méltó ötödik helyet szerzett.

Kína elvesztette bálványát, Liu Xiang-ot, akinek távoznia kellett, akinek súlyos fájdalmai voltak a jobb Achilles-ínben, amikor a 110 méteres gátfutás hatodik sorozatát akarta futni, a jobb lábának régi sérülésének áldozata volt, amely Szombat, amikor meggyógyult a nyári szezon elején elszenvedett kellemetlenségektől.

Xiang, akit a pekingi játékok egyik nagy párharcára hívtak játszani kubai Dayron Robles ellen, sántított a pályára, és a fájdalom gesztusai között a kezdő blokkokra fogadott, de egy nulladik kezdés után könnyes szemmel feladta a versenyzést.

Az atlétika barátságos arcát ismét Usain Bolt ajánlotta fel. Két nappal azután, hogy Jamaikának története első olimpiai aranyát adta 100 méteren egy új világrekorddal (9,69), visszatért a pekingi Nemzeti Stadionba, hogy a lehető legkevesebb költséggel eljuthasson az első 200 körig, kedvenc távolsága.

A pályára visszatérve az új sebességi csodagyerek maroknyi anekdotát hagyott maga után. Az első, amely a négy 100 futammal ellentétben nem nyert. Nagyvonalúan ellenfeleivel megengedte, hogy a trinidadi Rondell Sorrillo megelőzze őt az utolsó métereken, hogy egyszer elmondhassa unokáinak, hogy a bolygó leggyorsabb emberi lénye előtt hatszázaddal ért célba.

Délután Bolt megnyerte a második forduló első futamát 20.29-kor, a negyedik legjobb idővel. A 100 döntőben elért győzelme óta nem tett mást, csak sokat aludt és lazított - mondta.

Az első 400 fős válogatásban csak öt sportoló törte meg a 45 másodperces akadályt, és érdekes módon négyen ugyanabban a sorozatban, a másodikat Bahamian Chris Brown nyerte 44,79 idővel.

Az amerikai kedvencek, Jeremy Wariner - a címvédő - és LaShawn Merrit eltakarták magukat. Különösen az első, aki a hetedik és az utolsó sorozatban 45.23-mal nyert, szégyentelenül figyelte riválisait, hogy ne pazarolja az energiát. Merrit, aki idén kétszer verte meg, az ötödik, 45 év alatti férfi volt. Az ötödik szériát 44,96-mal nyerte.

Stephanie Brown Trafton lett az első amerikai, aki elnyerte az olimpiai diszkosz bajnoki címet a Los Angeles-i 32 játék óta, amikor Lillian Copeland nyert. Első indítása, 64,74 méter, elegendő volt a cím megszerzéséhez.

A kubai Yarelis Barrios, az Oszakai Világkupákon bronzérmes, 2007-ben pánamerikai és Universiade-bajnok, 63,64-es lövéssel érte el az ezüstérmet, az ukrán Olena Antonova pedig 62,59-gyel teljesítette a dobogót.