A Kínában rendezett viadal 48 kilós döntőjében veszített a román Mónica Ungureanu ellen.

pareto

Az argentin judoka, Paula Pareto ma a kínai Qingdao Judo Grand Prix - 48 kiló kategóriájában ezüstérmet nyert azzal, hogy elvesztette a finálét a román Mónica Ungureanu ellen, aki a verseny utolsó kiadásában ötödik lett.

A La Platában született 28 éves Pareto megverte az izraeli Shira Rishony-t, valamint az orosz Kristina Rumjancevát és Aleszja Kuznyecovát, hogy elérje az Arany-definíciót Ungureanu ellen - jegyezte meg az EFE.

Ilyen módon Pareto, a pán-amerikai bajnok a guadalajarai (mexikói) 2011-es játékokban a kubai Dayaris Mestre legyőzésével megismételte a tavaly augusztusban elért második helyet a Cheyanbisk Világkupán, Oroszországban.

Pareto, aki orvos, az első argentin sportoló, aki olimpiai érmet nyert ezen a specialitáson, miután legyőzte Ok Song Pak észak-koreai judokát Pekingben, és megszerezte az olimpiai oklevelet (ötödik hely) a 2012-es londoni játékokon.