Első idegenbeli győzelme az oroszok ellen (83-92), Ayón és Llull óriási sikerével, optimizmust kelt a Top 16 második fordulója előtt.

Kapcsolódó hírek

A „Jóváhagytam, felfüggesztettek” közhelyet újra és újra megismétlik a tudományos világban. Eljön azonban az az idő, amikor a hallgató rájön, hogy eljött az ideje, hogy félretegye a kudarcait igazoló kifogásokat. Ha rákerül, itt az ideje áttekinteni a múltbeli hibákat, kijavítani azokat, és mindenekelőtt elsüllyeszteni a könyökét. Ezt a helyzetet a kosárlabdára alkalmazva a Real Madrid több napig fokozatosan leküzdi sajátos kontinentális adósságait. Az utolsó minta Moszkvában érkezett (82-93), amikor a védekezési hiányosságok és az Euroliga rossz otthoni szériája már nem jelentett problémát.

átkát

Néhány nap közepén bizonyos kifogásokkal (például a játékvezetés, szinte mindig nagyon szubjektív) Laso csapata kezd hasonlítani arra a példamutató diákra, aki a maga korában volt. És hogy a csütörtöki ülés nem volt a legcélravezetőbb a meghosszabbítás legyőzésére. Szemben volt Khimki, Madrid fekete vadállata ebben az Euroligában. A fehéreknek az előző két csoportmérkőzés egyikén sem sikerült legyőzniük őket, és a harmadik egymást követő veszteség valós lehetőséggé vált.

Különböző időpontokban vetették fel a két csapat új párharcában, már a Top 16-ban, két tulajdonnév kiemelkedett a többiek fölött: James Augustine és Alexey Shved. Az egykori Gran Canaria, Valencia és Murcia belső ereje (20 pont), valamint az egykori NBA terepmunkája a Minnesota Timberwolvesszal (17 pont) a keserűség utcájára vezette a látogatókat. Mindenekelőtt, az orosz külsõ képességeinek köszönhetõen a gólszerzésben és a rendezésben, a moszkva tornyok profitálnak a hágóval való többszörös balhéiból.

A triplából halálos Tyrese Rice (12) és a kapitány, Sergey Monia csodálatos, határozott szereplésével Khimki nem könnyítette meg a dolgot Madrid számára. A játék sok percig tartó kosarak folyamatos cseréje volt, aminek következtében a játékosok fizikai kopást szenvedtek. A támadó fesztivál az első félidőben inkább a helyiek javát szolgálta, de a regnáló Európa-bajnok türelmet mutatott, hogy a harmadik negyed során elkezdhesse átvenni a mérkőzést.

Az egészet a védelem adta, kiváló Gustavo Ayón vezetésével. A mexikói belső tér, a főszereplő ebben a madridi játékban az évad első perctől kezdve, nem habozott hozzáadni a deszkák alatti csodálatos teljesítményéhez (24 pont) egy nem kevésbé figyelemre méltó mögött. Rablásai végül egy orosz ellenfél szárnyait vágták le, aki, mint általában, úgy tűnt, soha nem dobta be a törülközőt. Egy másik luxus főszereplő megjelenésére volt szükség, hogy csökkentse a füstöt: Sergio Llull.

Megállíthatatlan, mióta visszatért sérülése után, a menorcai is bejelentkezett, hogy átvegye csapata gyeplőjét. A gólszerzés, a játék elosztása és a visszapattanás (17 pont, 6 lepattanó és 11 gólpassz) hozzájárulása a döntő pillanatokban közel volt a kiválósághoz. Érdekesség, hogy Ayón és Llull volt az a két játékos, aki a legtöbb percet töltötte a pályán Madridért. A fáradtság nem nehezedett rájuk, messze nem. A boldogság megérte.

Jó nap volt ez a fehér másodlagos számára is, különösen a hármasból. Maciulis és az újjászületett Trey Thompkins, mindegyik 11 ponttal, dicsőség percei voltak a mérkőzés különböző szakaszaiban. Ezen túlmenően, a mikrohullámú becenevet megérdemlő Carroll és Willy Hernangómez néhány perc ellenére a fokozatos növekedés új bemutatóján tudták, hogyan kell mesterien játszani a kártyáikat. Rivers sem rejtette véka alá, a lövés jó százaléka ismétlődő kísérőlevél volt.

Közöttük véget vetettek a játék eszeveszett tempójának, és elvitték a madridi pályára. Akármennyire is, a Real Madrid múltjával rendelkező Kurtinaitis megpróbálta rávenni fiait, hogy tartsák be a játékot, bármi is legyen az igazság, az az igazság, hogy Khimki erőteljes részvétele végül süket fülekre esett. Még néhány elpiruló „mandarinnal” is. Ezúttal a teljes táska Madrid volt, aki történelmük során először hódította meg a Krjatlatszkoje Sportpalotát, és mellesleg biztos győzelmet aratott. Mind a Top 16 első fordulójának lezárása, mind a második mérkőzés mérkőzéseinek megmérkőzése.