MALLORCA 1

MOLD 1 Őszinte; Olaizola, Siviero, Niño, M. Soler; Lauren, Engonga (D. Tristán, m.86), Ibagaza, Stankovic; Carlos (F. Soler, m.77) és Quinteros (Gabrich, m.60). Öntőforma: Bakke; Dos Santos, Lydersen, Tessem, Fostervold; Berg, Fjortoft, Hoseth (Singaas, m.85); Olsen, Lund és Mork (Sundgot, m.72). Célok: 1-0. M.20. Stankovic, Carlos ellen elkövetett tizenegyesből. 1-1. M.86. Lund, büntetés, Niño követte el. Játékvezető: Braschi (Olaszország). A tizenegyes kezével kiutasította Niñót (m.86). Sárga Sivierónak és Ibagazának. 20 000 néző a Son Moix stadionban. A Bajnokok Ligája előzetes fordulójának visszatérése. Kvalifikált, Molde (az első mérkőzésen 0–0), idegenben szerzett gólok kettős értékéért. Mallorca az UEFA-kupát játssza.

megvigasztalódik

Mallorca 13 percet vett igénybe, hogy tárgyalásokat folytasson egy tisztességes támadójátékról, amely Quinterost Bakke számára ártalmatlan fejessel fejezte be. Addigra a penész kétszer is figyelmeztette (3. és 8. m.) Lundon és Lydersenen keresztül, hogy mutassa meg, hogy nem kővendég.

A Stankovic által megszerzett büntetőgól Dos Santos vitatott büntetője után Carloson nem javította a baleárok játékát. Épp ellenkezőleg, az előny fokozta a helyi cselekedeteket kísérő különös apátiaérzetet. Ez a Mallorca nem volt máskor, de nyert, ami fontos volt.

A norvég csapat megtette, amit edzőjük, Erik Brakstad bejelentett: védekeztek és várják a kétségeket a rivális területen. Arra is gyanakodott, hogy az argentin Leo Franco debütálása a rivális kapujában őt fogja jóvátenni. Különösen léggömbökkel. De Franco nem bukott meg. Védőtársai sem. A kapus elsöprő magabiztossággal játszott, mintha egész életében a Baleár-kapunál járt volna. 65-ben kiérdemelte az éjszaka ovációját azzal, hogy megállította Hoseth nagyszerű lövését. Mallorcának volt kapusa, ez egyértelmű volt, de hiányzott egy olyan befejező, aki megmondta volna a döntetlent, és nyugalmat hozna a lelátóra. Gabrich, aki honfitársa, Quinteros helyére lépett a 60. percben, megpróbálta, Stankovic és Ibagaza is. De ott az 1-0 még mozdulatlan volt, amellyel minden norvég támadás kiváltotta az adrenalint a nézők között. A 84. percben mindennek vége volt: Lund nem pazarolta a büntetőt, elsüllyesztette Mallorcát és kvalifikálta csapatát a Bajnokok Ligájába. És az UEFA-kupa vigasztalásával elhagyta Mallorcát.

* Ez a cikk a 0025-ös, 1999. augusztus 25-i nyomtatott kiadásban jelent meg.