Casado és Higuero bejut az 1500 férfi elődöntőbe, míg Reyes Estévez kint marad

Marta Domínguez és Zulema Fuenes-Pila vasárnap a 3000 méteres akadályok olimpiai döntőjében lesz, miután megszerezte az első nagy tekintéllyel az első körben elért besorolását, amely kiütötte a barcelonai Rosa Moratót. Utóbbi nem tudta legyőzni a világrekord, az orosz Gulnara Galkina által beállított pokolgép tempót az első előfutamban, így a rajtot egy kilométerrel 3: 02.63-ra törte a verseny. Ekkorra a spanyol tizenharmadik lett, és a fennmaradó kétezerben egynél több helyet nem javított. A tizenkettedik lett 9: 45.33-mal, tíz másodperccel elmaradva idei legjobbjától.

marta

A másodikban Zulema Fuentes-Pila nyugodtabb tempót élvezett, progresszív versenyt hajtott végre, és az utolsó kilométeren visszanyerte pozícióit, amíg el nem érte, összeszorította a fogát, a negyediknél pedig közvetlen hozzáférést kapott a döntőig, és élete legjobb jegyével. (9: 29.40). Marta Domínguez a harmadik és utolsó sorozatot azzal a magatartással futtatta, amely jellemzi, soha nem veszítette el helyét a legjobbakkal. Klasszikus rózsaszín szalagja mindig az élcsoportban volt látható, a hét sportoló közül az első az év világlistáján negyedik, a bolgár Jekatyerina Volkova által meghatározott ütemben lett kiválasztva. Négy körrel a végétől az első csoport, mindig Martával, négyre csökkent, és nem kellett több pénzt költeni. Ennek ellenére a palenciai nő a második lett 9: 22.11-es idővel, alig egy másodperccel felülmúlva spanyol rekordját.

Estevez kimarad. Higuero és Casado az elődöntőbe

Reyes Estévez spanyol sportoló nem tudta teljesíteni a kört az 1500 méteres teszten, miután a katalán a pálya utolsó körében összeomlott. Estévez a teszt végén bevallotta, hogy rossz éjszakája volt, ami feltételekhez kötötte volna a mai versenyen nyújtott teljesítményét. "39 fokon töltöttem az éjszakát, bár nem akarok kifogásokat keresni, a hiba az enyém" - ítélte. A spanyol sportoló a nyolcadik pozícióba érkezett, a francia Baala vezetésével. Juan Carlos Higuerónak a maga részéről szerencséje volt, hogy kvalifikálta magát ugyanezen esemény elődöntőjébe, miután a harmadik helyen haladt át a célvonalon. Burgos a verseny végén elismerte, hogy "jobbnak találta magát, mint várta". "Általában általában sprintelek, de láttam, hogy volt néhány méter előny" - magyarázta. Az a jó, hogy a verseny üteme lassú volt, és ez "kevesebb fáradtságot" okozott a középtávfutóknál, bár ez "mindig kockázatos", de "az elődöntőben minden megváltozik" - tette hozzá a sportoló.

Higuero besorolásához csatlakozik Arturo Casado is, aki sorozatában a második legjobb időt érte el, csak a dél-afrikai Deventer előzte meg. Estévez elsőként a monumentális pekingi olimpiai stadion pályájára lépett, hogy az egyes sorozatok öt legjobbját és időnként négyet besoroló versenyeken keresse meg az elődöntőt. A barcelonai versenyző elfogyott és vissza, figyelmen kívül hagyva a többihez hasonlóan az öreg Vjacseszlav Shabunin húzását, aki tíz métert ment előre. Az orosz 1: 57.64-nél 800-at passzolt, és az utolsó kör behatolásakor eltalálták, de Estevez hirtelen elvesztette helyzetét, és az utolsó kör tárgyalásakor, amikor a legjobban megnyomták, nem talált semmit a lábában. A 2004-es athéni olimpiai döntő egyetlen spanyolja az első körben kiesett. 3: 39.62-vel nyolcadik lett, négy másodperccel lemaradva a francia Mehdi Baala mögött. Higuero ezután ringbe ugrott, a második sorozatban a világbajnok amerikai Bernard Lagat mellett. A burgosiak egy sokkal lassabb versenyben ragaszkodtak a kötélhez tulajdonos nélkül, amely 2: 05.39 alatt elérte a 800-at. A csengetéskor Higuero jobban tudott fizetőképesen reagálni a kenyai Asbel Kiprop 3: 41.28-as győztesének utolsó húzására.

A spanyol 3: 41.70-nél a harmadik helyen végzett, éppen Lagat előtt, aki nem akarta pazarolni az energiát. A harmadik sorozat, amelyben Casado szerepelt, bélyegzett, de a madrileniai 200 méter elég volt ahhoz, hogy felálljon, az észt Tidrek Nurme nyomán, aki 1: 55.88-as sebességgel haladta meg a 800-at. A kötél biztonságos helyen Casado távol tartotta ellenfeleit, és csak akkor lazított az egyenesen, amikor megállapította, hogy az elődöntőbe való öt közvetlen bejutási hely egyikét senki sem tudja elragadni. A dél-afrikai Juan Deventer 3: 36.32-re nyert Casado előtt (3: 36.42). A harmadik sorozat élénk ritmusa már elrontotta Estevez minden reményét, hogy bekerüljön a rájátszásba.