A spanyol – venezuelai hajnal 2-kor véget ért játékban 5–7, 6–2 és 7–6 (6) arányban esik le.

Róma | 17 · 05 · 18 | 11:03

miután

Hírek mentve a profilodba

Garbiñe Muguruza AFP

A Spanyol-venezuelai teniszező, Garbiñe Muguruza szerdán esett el azzal, hogy veszített 5-7, 6-2 és 7-6 (6) premierjén a római tenisztornán az ausztrál Daria Gavrilova ellen, 3 órás és 8 perces csata után, amely 2. és 2. perckor ért véget az olasz reggelen (00.02 GMT).

Ötödik római részvételén a 3. világelső Muguruza nyerte az első szettet, de Gavrilova soha nem hagyta abba a harcotr, a második szettben egyenlítette a mérkőzést, és lemondta a spanyolok számára a meccspontot a döntő szett döntetlenjében, mielőtt 8-6-ra nyert.

Az ausztrál játékos, 24. a világon, maximális intenzitású meccs után jött ki a győztesből, amelyben a harmadik fordulóban még hátrányos 1–4-et is sikerült helyrehoznia.

Az ausztrál a határig jutott Garbiñe, jelenlegi wimbledoni bajnok, és nagyszerű győzelmet írt alá a Roman Italic Forum központi bíróságán, amelyen hajnali kettőkor csak néhány tucat rajongó tartózkodott.

A következő fordulóban Gavrilova az orosz Maria Sharapovával találkozik, aki szerdán nyert a szlovák Dominika Cibulkova ellen.