Nagyon szeles napon a spanyol Sebastian Korda (6-1, 6-1, 6-2) felett fut, és jövő kedden keresi az elődöntőt.

A vicceknek vége, itt kezdődik az igazi Roland Garros nak,-nek Rafael Nadal. Vasárnap, a spanyol legyőzött Sebastian korda (6-1, 6-1, 6-2) egy mérges reggelen, nagyon kellemetlen, bejutni a bajnokság negyeddöntőjébe anélkül, hogy egyetlen szettet is feladna egy újabb új kiállítás után, amelynek nem volt ellenzéke. Négy riválisának legyőzése után, akik semmit sem követeltek tőle, a dolgoknak jövő kedden meg kell változniuk, amikor meglepően mérik Jannik Sinner (6-3, 6-3, 4-6, 6-3 a Alekszandr Zverev) az elődöntőbe jutásért: ezentúl, a Mallorcai Már nem ér mást, mint hogy kéz a kézben játszik a legjobb verziójával. [Elbeszélés és statisztika]

garros

"Nagyon szeles nap volt" - ismerte el később Nadal. "Nagyon nehéz volt, nehéz volt, mert a labda sokat mozgott, de nincs panaszom: amikor ilyen az eredmény, boldogan kell a szállodába mennem" - folytatta a spanyol. „Az érzéseim minden nap javulnak, egyre nagyobb önbizalommal játszom. Remélem, hogy készen állok a negyeddöntőre. Négy mérkőzést megnyertem anélkül, hogy sokat szenvedtem volna, a játékszintem elég jó volt. A legnagyobb lelkesedéssel próbálok versenyképes lenni ".

A játékot a szabadban és egy kis napsütéssel játszották, de hatalmas széllökések között, amelyek felemelték a szennyeződéseket a pályáról, és megváltoztatták a labda szokásos pályáját, megkönnyítve ezzel az idegenek számára. Abban az ellenséges környezetben, Nadal Kilenc perc kellett neki, hogy megnyerje a meccs első adogatását, és közben két bréklabdát megspórolt. Miután a körülményekhez igazodik, kezelése, mint mindig a spanyol elvitte Korda, alig több mint egy óra alatt 12-2-es részleget adott neki.

Egy modern üzemmel (1,96m) a MINKET jó modort mutatott, de keveset. Az agresszív kijáratot, a csavart agyarat és a határozott döntést riválisa varratainak felkutatására lapos javaslat követett, tele kényszerítetlen hibákkal (48-mal fejezte be a játékot, felháborodás), amely minden lehetséges opciót elvett. győzelemre törekszik spanyol.

Még akkor is, Korda A harmadik szettet egy szünettel (1-0) kezdte, amely konszolidálódott (2-0), és így egész délelőtt először vezetést szerzett. Az impulzus nem tartott sokáig: Nadal hat egymást követő meccset nyert meg (0-2 és 6-2 között), és ünnepelte a negyeddöntőig vezető győzelmet.