Paulinho a 80. percben elkerülte Brazília vereségét az Anglia elleni barátságos mérkőzésen

Brazília és Anglia 2-2-es döntetlent ért el ma a Rio de Janeiróban felújított Maracana stadion első hivatalos mérkőzésén, rendhagyó napon a "canarinha" és a sztárja, Neymar számára, aki nem ragyogott, mielőtt Spanyolországba utazott, hogy ezt bemutassák. Hétfő új Barcelona-játékosként.

ragyog

Fred egy visszapattanóban és Paulinho, aki egy röplabdát kapott, gólt szerzett Brazília számára, míg Oxlade-Chamberlain és Wayne Rooney két góllal egyenlítettek ki, mindegyik a második félidőben.

Neymar többről kevesebbre jutott, az első félidőben csapata összes támadásában szerepelt, de a másodikban ez felhígult.

A vadonatúj barcelonai szerződést a 10-es számmal öltöztették be, amely szám Brazíliában különös jelentőséggel bír, a megszokott 11 helyett, és a számozás változása tükröződött mind a pályán elfoglalt helyzetében, mind pedig a súlyában. csapata játékában.

A brazil edző, Luiz Felipe Scolari teljes szabadságot adott neki, Neymar folyékonyan mozgott Fred és Hulk mögött, a szárnyak felé sarokolt, hogy megnyissa a játékot, és a szünetig részt vett a brazil legtöbb támadásban, a legjobb brazil szakaszban.

Legjobb esélye egy lövés volt egy szál mellett, amely a kapufa mellé ment, és heads-up Harttal, ma az angol dugó.

A hazaiak lassan kezdtek, nehézségeket tapasztaltak a védelem és a támadás összekapcsolásában, és olykor kénytelenek voltak hosszú labdákhoz folyamodni.

Scolari úgy döntött, hogy olyan nehéz támadót indít, mint Hulk, Lucas Moura kárára, és Marcelót is leültette a kispadra, amellyel a brazil csapat elvesztette a sebességet és a meglepetés képességét a széleken.

A szinte a Maracanát tömörítő szurkolók biztatására Brazília kényelmesebbnek érezte magát és több étvágyat mutatott, mint ellenfelük, aki fokozatosan kanyarodott anélkül, hogy túl sokat kellett volna kidolgoznia a játékot.

Bár Fred, Hulk és Neymar csizmájában többször is jó esélye volt, a "canarinha" túlzottan kudarcot vallott a lövésben, és az eredménytábla megnyitása nélkül pihent.

A kapusnak, Julio Césarnak, az első félidőben majdnem még egy nézőnek, csak abban a szakaszban kellett tisztáznia Walcott lövését, aki az angolok legaktívabb játékosa volt, aki sebességgel lőtt, amikor csak lehetősége volt rá.

Az újrakezdés után Scolari belépést adott Marcelo-nak, Hernanes-nek és röviddel ezután Lucas Mourának, akire a rajongók nagy igényt tartottak, hogy megpróbáljanak kijutni a térség elakadásából, ahol az angolok koncentrálódtak leginkább, Brazília pedig fulladás.

Ebből a helyzetből Hernanes a kapufához csapódott egy labdával, amelynek elutasítása lehetővé tette, hogy a területen mindig jól elhelyezkedő támadó Fred kinyissa a gólt.

A cél azonban ösztönző volt Angliának, amely először veretlen eredménnyel, gyors döntetlennel nézett szembe Brazíliával Marcelo támadásában elvesztett labda után, amelyet Oxlade-Chamberlain kihasznált, hogy legyőzze Julio Césart. az oszlop feszültségéhez igazított lövéssel.

Brazília megpróbálta visszaszerezni és visszaszerezni uralmát, de egyre nehezebb volt a labda irányítását egyértelmű alkalmakkor a mezőny közepén lefordítani, szemben a védekezésben egyre kényelmesebb Angliával.

A másik végén az angol csapat kihasználta a lehetőségeket, és Wayne Rooney remek lövésével sikerült megszereznie az eredményjelzőt, amely elhallgattatta a Maracanát.

De nem sokkal később Brazília némi megkönnyebbülést kapott, amikor Paulinho eltalált egy röplabdát, amelynek eredményeként 2-2 lett az állás, igazságosabb eredmény a helyiek számára uralmuk miatt.

Ezzel a döntetlennel Brazília 2009 szeptembere óta nem vert legmagasabb szintű csapatot.