Mindkét csapat és az albiceleste az utolsó napon játszik a nyolcaddöntőbe jutásért

A nigériai válogatott újból megnyílt pénteken a az argentin osztag osztályozási lehetőségei, utolsó ellenfelük az oroszországi világbajnokság csoportkörében, győzelmükkel (2-0) az izlandi csapat ellen a Volgograd Arénában.

nigéria

Több információ

A két csapat bármelyikének mérkőzése támogatta vágyát, hogy megjelenjen a 16. forduló a verseny mindkettője által kívánt cél, de csak Horvátország és Argentína csapatai számára szükséges.

Az első két napban az európai csapat plenáris ülése lehetővé tette számára, hogy helyet foglaljon el. A többiekben három jelölt indul: La Albiceleste, minden kétségük ellenére; a Szuper Sasok, bátorságuk jutalmául; és a vikingek, mert képesek voltak kihívást jelenteni az északi szigeten lakó 330 000 ember illúziójával együtt legnagyobb hagyomány a futballban.

• Heimir Hallgrimsson tanítványai azonban visszaestek, de a nyolcaddöntő felé haladva 2-0-s vereséget szenvedtek a Afrikai csapat, ambiciózusabb és pontosabb A második félidőben.

Az elsőben ártatlanságát vádolta a két területen: a riválisban hiányzott az erkölcstelenség - az első 45 percben nem számolt egyetlen góllövést sem -, és magában az erővel válaszolt az izlandi csapat folyamatos oldalirányú központjaira., aki gyakran bízik szerencséjében az ellentámadásban és a stratégiában.

Ők a két fő fegyvere és így tovább - követelte a Fabril fiatal kapusa, Francis Uzoho. Először Gylfi Sigurdsson szabálytalanságával; majd Alfred Finnbogason lövésével; már az első harmad hozzáadott időpontjában, Jon Bödvarsson utolsó kísérletével.

Nigéria azonban a szünet után felhagyott naivitásával, és úgy döntött, hogy támadja az űröket egy heves ellentámadásban, amely Victor Moses és Ahmed Musa közreműködésével ért véget.

• A Super Eagles ügyes támadója megérintette a labdát, és megszüntette Hannes Halldorssont.

Ebből az akcióból a 49. percben rosszul jött ki Ragnar Sigurdsson, résnyire a fejében.

Kétszer megsebesült büszkeséggel a Viking '6' a 65. percig ellenállt, amikor Heimir Hallgrimssonnak Sverrir Ingason belépésével meg kellett újítania a védekezését.

Ahmed Musa megint megduplázta a vérengzést a nap második góljával, de a Gernot Röhr német edző által vezetett fiatal csapatnak kevés ideje volt jövedelmének újbóli létrehozására.

• Tyronne Ebuehi ártatlan szabálytalansága Alfred Finnbogason ellen büntetőt eredményezett videós segítségért. Gylfi Sigurdsson, szokatlanul szabálytalan lábán, hiányolta Francis Uzoho gigantikus alakját. Lövése nem talált gólt.

Az utolsó 2-0-t Bronnitsy-ben rendezték, az argentin küldöttség központja. Leo Messi és csapata nem lát mindent elveszettnek.

A Nigéria elleni párharcra olyan lehetőségekkel érkeznek, amelyekkel továbbjuthatnak a bajnokság nyolcaddöntőjébe. Csak egy ponttal, az Albicelestének nyernie kell és remélem, hogy Izlanddal - Horvátország riválisa - egy hipotetikus döntetlen mellett ez kedvez az egyensúlynak. Az argentin és az izlandi csapat egy pontot szerez; a nigériai három.

ADATLAP

2 - Nigéria: Uzoho Ferenc; William Ekong, Leon Balogun, Kenneth Omeruo; Victor Moses, John Obi Mikel, Wilfred Ndidi, Oghenekaro Etebo (Alex Iwobi, min. 90), Brian Idowu (Tyronne Ebuehi, min. 46); Kelechi Iheanacho (Odion Ighalo, min. 85) és Ahmed Musa.

Távolsági busz: Gernot Röhr

0 - Izland: Hannes Halldorsson; Birkir Saevarsson, Kari Arnason, Ragnar Sigurdsson (Sverrir Ingason, min. 65), Hordor Magnusson; Rurik Gislason, Gylfi Sigurdsson, Aron Gunnarsson (Ari Skúlason, min. 87), Birkir Bjarnason; Jon Bödvarsson (Bjorn Sigurdarson, min. 71) és Alfred Finnbogason.

Távolsági busz: Heimir hallgrimsson
    Gólok: 1-0, min. 49: Musa; 2-0, min. 75: Múzsa.

Játékvezető: Matthew Conger (új-zéland). Intette Idowut (min. 44)

Események: a 2018. évi oroszországi világbajnokság D csoportjának megfelelő mérkőzés, amelyet a Volgograd Arénában játszottak.