A szerbnek keményen kellett dolgoznia, hogy legyőzze a kényelmetlen ukránt (7-6, 6-4 és 6-2)

New York | 06 · 09 · 11 | 03:30

novak

Hírek mentve a profilodba

Djokovic ünnepli győzelmét Dolgopolov ellen. EFE

Novak Djokovic, a szerb teniszező a legmagasabb versenyzőként érvényesítette a státuszt, hogy megnyerje a végső győzelmet a US Openen, és három szettben legyőzte az ukrán Alekszandr Dolgopolovot (7-6 (14), 6-4, 6-2)., a női csapatban Serena Williams megszabadult Ana Ivanovictól.

Az első szett a vártnál több nehézséggel indult a 'Nole' számára. Az 1-1 fényében Dolgopolovnak volt egy "break" labdája, amelyet nem tudott kihasználni. Bár az ukránnak ismét lehetősége nyílt, és ezúttal élt is vele, megalapozva a 2-3-at.

A várakozásoknak megfelelően a szerb visszaadta a „töréspontot”, így a tabellák 3-ra álltak. Innen 6-6 volt az állás. A "döntetlen szünetben" Dolgopolov Djokovic volt a köteleken, meglepő kezdettel 0-4.

De 'Nole' nem akart térdepelni egy alsóbbrendű rivális előtt, és visszatért, hogy megmutassa a nagyszerű teniszt, amelyet ebben a szezonban fejleszt. Mindkét versenyző nagyszerű show-t hozott egy heves hirtelen halálesetben, mindkettőjüknek több szett labdával, és a szerb végül sok bonyodalommal nyert 16–14-re.

Az addig fantáziadús és hatékony teniszt gyakorló Dolgopolov összeomlott, miután nézte, milyen nagy esélye van arra, hogy szettet nyerjen egy nehezen kezelhető játékos ellen. A mérkőzés hátralévő részében maradt még egy gyöngyszem, de már nem zavarta Djokovicot, aki a második és a harmadik szettet egyaránt 3-0 és 4-0 szettel kezdte.

Az ukrán, aki az egész játék során megpróbáltatásokat élt át első szolgálatával, kikényszerítetlen hibákat láncolt és elbúcsúzott a tornától anélkül, hogy a végén ellenállást okozott volna. A maga részéről a világelső tökéletesen megfelelt, hiszen extrém helyzetekben bizonyítani tudott, de nem is pazarolt sok energiát. Következő riválisa a szerb Tipsarevic lesz, Juan Carlos Ferrero hóhérja.

Serena megveri Ivanovicsot

A nyolcaddöntőben az amerikai teniszező, Serena Williams két szettben (6-3, 6-4) nyert a szerb Ana Ivanovic ellen, a negyeddöntőben pedig az orosz Anastasia Pavlyuchenkovának mérik, aki ezen a hétfőn megadta a meglepetés és megszabadult az olasz Francesca Schiavone-tól, aki a hetedik kedvencként indult a US Open bajnokának kikiáltva.

Az összecsapás nem kezdődhetett volna jobb módon a Williams nővérek közül a legfiatalabbnál, a "nagy" New Yorker háromszoros bajnokánál, aki kétszer is érvényesítette adogatását és "break" pontot szerzett, meglepő és röpke 3–0-s eredményt ért el.

Annak ellenére, hogy az amerikai fizikai és technikai fölényt mutatott addig, akinek az Arthur Ashe Stadionban összegyűlt közönség kedvessége és támogatása is volt, a szerb, a 16. helyezett bajnok győztes, nem ijedt meg, és ugyanazzal az érmével fizetett Serenának., két szervizpont és egy töréspont.

Amikor egy vitatott első szett közeledett, Serena Williams ragaszkodott a pontszerzés követéséhez. Ily módon az első szettet 6-3-ra ítélték meg, miután megvalósította két adogatását, és miután megtörte a megfelelő szerb adogatást.

A második szett új „breakkel” kezdődött Serena Williams számára, aki miután kiszolgálta az adogatását, 2-0 lett. Innen mindkét versenyző materializálta az adogatásait, míg a Serena 4-3-as góljával ismét megszakította a szerb szolgálatát, létrehozva az ideiglenes 5-3-at.

A 28. helyen kiemelt amerikai veterán teniszező nem hagyta ki a lehetőséget, és megszerezte utolsó adogatását, megnyerve a pontot, a játékot, a szettet és a mérkőzést.