A Baleár-csapat súlyosan megsérült annak ellenére, hogy pontot szerzett (2-2)

A japán csatár vezette Mallorca reakcióját. Fotó: MONSERRAT

Valószínű, hogy Mallorca megtalálta a keresett ikont, de nem a képletet, hogy megszabaduljon vesztes megbélyegzésétől. Tegnap felfedezte Okubót, de alig ért el olyan döntetlent, amely a torna ezen a pontján már a vereség aromájával rendelkezik. Egy napon, amikor a szurkolók valamit kerestek a szájukba, alig tudtak megrágni egy figyelemre méltó játékot a japánoktól és egy pontot, ami még messzebb hagyja a szigetet a céljától. És hogy Luque ragaszkodott ahhoz, hogy a Deportivo vegyen még zsákmányt, a második félidőben két kihívást vetve Mallorcanismo felé. De rossz napot választott, mert Okubo délutánja volt. Több ezer szem vizsgálta minden mozdulatát, és Fukuoka nem okozott csalódást. Először asszisztált Luis Garcíának, majd megütötte Deport, hogy megmentsen egy döntetlent, ami Mallorcának sokáig nem elég (2-2).

elég

A baleset kezdettől fogva tostón volt. A játék laposabb volt, mint egy papírlap, a futball pedig nyomasztó, szinte groteszk. Irureta jobbra tette Munitist, hogy megkísérelje felgyorsítani a Deportivo eljárásait Westerveld felé vezető úton. A technikus megérezte, hogy Tuni szenvedni fog védekezésben, és a homokba tette a kantabriánust, aki sokat mozgott, de mindig értelmetlenül. A galíciai csoportnak azonban volt egy bekötőút a szélén, és minden alkalommal, amikor a Valerón el Deporhoz kapcsolódó Munitis talált némi olajat. Egy szabálytalanságtól a kanáriig jött az első látogató megközelítés Luque bal oldali lövése után, amely elveszett az atlétikai pályákon.

Ez a 27. perc volt, és addig még Mallorca sem adott életjelet támadásban - talán egy Okubo által makacs labda César és Molina határozatlansága után -, és a Deportivo sem látta magának erővel továbbjutni. Úgy tűnt, hogy Cúper csapata nagy előnnyel rendelkezik a mezőny közepén, és a galíciaiak felajánlották a passz hibáinak katalógusát. Minden javult, amikor Campanónak nagyobb súlya volt a támadójátékban, mert akkor Mallorcán volt a kormány a kinevezéssel. A sevillianusok újra és újra Romero szemébe néztek, és az ő lépteiből a szigetlakók legjobb pillanatai születtek, amit Ramis magas lövéssel kezdett (30. perc), Arango pedig ferde lövéssel zárult De los Santos sokadik helyreállítása után. (39. perc). Úgy tűnt, hogy Mallorca kopogtatott az ajtón, de Deportivo sértetlenül jött ki.

A játék a szünet után bukást szenvedett, mert Luque és Okubo úgy döntött, hogy felvidítja a délutánt. A katalán és a japán futballisták mimetikus állapotban vannak, gyorsaságon és hatalmas lövésen alapuló játékkal. Ezért átvették a második félidőt, elegük lett a sok ártalmatlan fociból. Luque először egy függőleges futással merészkedett, amelyhez Tristán finom rúgással folytatta a sarkát a terület szélén, és ez a mozdulat a Terrassa előre a hálóba lövésével zárult (49. perc). Röviddel ezután Okubo küldött egy jobb oldali szolgálatot, amely tökéletes előrevetítést talált Luis Garcíának, aki elérte az egyenlítést (56. perc).

A találkozó korántsem volt tisztességes mérkőzés, de feszültséget nyert. Így alig öt perccel később Luque megszerezte a másodikat, miután Munitis felkutatta egyetlen érvényes átlóját, és Westerveld kevés szerencsével taszította a lövését. Ez úgy tűnt, hogy végleg megtörte a kinevezést, de nem volt idő lélegzetvételre. Campano jobbról visszatért a töltéshez, és Okubo arra számított, hogy a központi elem és Molina megszerzi a döntetlent (63. perc). A japán felgyorsította alkalmazkodási folyamatát a spanyol futballhoz a céllal, és mellesleg pontot adott a vermilionnak.

Mallorca úgy vélte, hogy a győzelem lehetséges, és megpróbált előrelépni, miközben a Deportivo visszahúzódott. De los Santos egy szögletrúgás kijáratánál fejjel simogatta a harmadikat (73. perc), és ott kimerült a Cúper csapatának összes muníciója, amelynek elfogyott az alapanyaga, hogy megközelítse Molinát. A malajzán csapat mindenekelőtt megnyalta a sebeit, mert attól tartanak, hogy a naptár végül felemészti a továbbra is remegő csapatot.