A brazil Vanderlei de Lima (fotó) a vasárnapi athéni maratonon harmadik volt (2h12: 11), miután egy néző megállította, amikor az első helyzetben volt, és értékes másodperceket veszített. Végül az olasz Stefano Baldini volt az első helyen, 2 óra 10 perc 55 másodperces idővel. Az amerikai Mebrahtom Keflezighi elvitte az ezüstöt (2 óra 11).

azzal hogy

"Nagyon féltem, de nem fogok sírni. Nem hiszem, hogy ez szándékos volt ellenem. Most csak szeretném élvezni ezt a bronzot, amely az olimpiai maraton első brazil érme" - mondta Lima incidens.

AFP
FRANCK FIFE

A venezuelai Adriana Carmona (a képen jobbra) bronzot nyert a 67 kilós taekwondo kategóriában azzal, hogy vasárnap a harmadik helyért vívott küzdelemben 7–5 ponttal legyőzte a brazil Natalia Silvát. A veterán Carmona a rájátszásból jött, miután a negyeddöntőben vereséget szenvedett a bajnokkal, a kínai Zhong Chennel.

A brazil Natalia Silva az elődöntőben is meghajolt Zhong ellen, aki a döntőben 12-5-re legyőzte a francia Myriam Baverelt.

AFP
PIERRE-PHILIPPE MARCOU

Kiss Gergely gólja megpecsételte Magyarország győzelmét vasárnap Athénban az olimpiai vízilabda-bajnokságban. A magyarok 8-7-re (2-3, 3-2, 0-2, 3-0) nyertek Szerbia és Montenegró válogatottja ellen.

A világbajnokok 5-7-re mentek, míg Kasas Tamás duplája, majd Kiss Gergely negyedik gólja lehetővé tette a magyarok számára, hogy aranyat gyűjtsenek. A nap másik meccsén (fotó) Revaz Chomakhidze négy gólja Oroszországnak győzelmet (bronzérmet) adott a görög csapat ellen, 6-5-re (1-1, 3-1, 1-2, 1- 1) ).

AFP
EMMANUEL DUNAND

A horvát kézilabda-válogatott jelenlegi világbajnok vasárnap hazájának első aranyérmét nyerte az athéni játékokon azzal, hogy a döntőben Németországot 24–21-re legyőzte (fotó).

A játék nagy részét uraló németek 15-12-es eredménnyel kezdték a második félidőt, de a horvátok ellentámadtak a győzelemhez. A horvát Mirza Dzomba és a német Stefan Kretszchmar kilenc góllal volt a meccs legjobb góllövője.

c) AFP

Alina Kabaeva (fotó) orosz tornász aranyérmet nyert vasárnap az athéni játékok egyéni ritmikus torna versenyében. Orosz honfitársa, Irina Tchachina ezüstérmet szerzett, az ukrán Anna Bessonova pedig harmadik lett. Másrészt a spanyol Almudena Cid, az első tornász, aki három egymást követő döntőben részt vett, 98,450 ponttal a nyolcadik helyen állt.

AFP
ALEXANDER NEMENOV

Brazíliát koronázták meg a férfi olimpiai röplabda bajnokként, amikor Olaszországot legyőzte a vasárnapi döntőben 3 szettről 1-re, 25-15, 24-26, 25-20 és 25-22 részekkel. Ezzel a címmel a dél-amerikaiak megismétlik az aranyat, amelyet már elértek a Barcelona-92-ben, és kétéves, lenyűgöző ciklust kerekítenek az összes lehetséges világbajnoki címmel.

A brazilok a Világliga döntőjében már legyőzték az olaszokat, és újra megnyerték őket a játékok első fordulójában.

A bronzérem Oroszországé, amely 3–0 (25–22, 27–25 és 25–16) „elgázolta” az Egyesült Államokat.

AFP
OMAR TORRES

A kubai Mario Kindelán, a 60 kilogrammos hármas világbajnok és az olimpiai cím védője megújította ökölvívó könnyű koronáját, 22 ponttal 14-re verte (fotó) a 17 éves brit Amir Khan.

Honfitársa, Guillermo Rigondeaux is visszatért, hogy felakassza a négy évvel ezelőtti aranyat az 54 kilós - bantamweight - kategóriában azzal, hogy 22-13-ra legyőzte a thaiföldi Worapoj Petchkoomot.

És egy másik kubai, Yan Bhartelemy, 21-16-ra győzte le a török ​​Atagun Yalcinkaya-t 48 kilóval. A szigetlakók egyetlen vereségét ezen a vasárnapon Lorenzo Aragón, a 69 kilós kettős világbajnok okozta, aki 36-26 előtt meghajolt a kazah Bakhtiyar Artayev előtt.

A szombati két címmel Kuba összesen öt aranyérmet, egy ezüstöt és egy bronzot adott hozzá, és ismét az olimpiai boksz csapatok első országa lett.

AFP
PHILIPP VÍZOL

Dánia és Dél-Korea ezen a vasárnapon intenzív női kézilabda döntőt játszott, amelyet két hosszabbítás után büntetőkről kellett eldönteni, hogy győzelmet és aranyat adjanak a skandináv nőknek. A mérkőzés 34-es döntetlennel zárult, és a maximális büntetésből való indításkor a dánok sikeresebbek voltak, mint riválisaik.

A dán női válogatott így elsőként nyert három egymást követő olimpiai címet kézilabdában, miután az Atlanta-96 és a Sydney-00 csúcspozíciói vannak.

Időközben Brazília a hetedik helyen végzett, miután az utolsó meccsen 26–25-re legyőzte Kínát.

AFP
RAMZI HAIDAR

A kubai Yandro Quintana aranyérmet nyert a 60 kilós birkózás kategóriájában, míg honfitársa, Fundora Iván (fotó) ugyanezen sportág 74 kilójában ezüstöt nyert a vasárnap vitatott döntőben. Quintana az utolsó mérkőzésen 3-0-ás összesített eredménnyel legyőzte az iráni Masud Mostafá Gokart.

A Fundora eközben a harmadik helyért folytatott vitában 3-1-re legyőzte a lengyel Krystian Brzozowskit. A 74 kg-os kategóriában az orosz Buvajsa Szajtiev nyert.

Spanyolország a hatodik helyen végzett a férfi vízilabdában, miután 6–4-re kikapott a Németország elleni ötödik helyről. A spanyolok az első negyedben 2-nél holtversenyen döntöttek, de a másodikban látták, hogy a németek 5-3-ra eltávolodtak két góllal, olyan góltávolsággal, amely már nem csökken. A németek az előző szakaszban már megverték a félszigeteket, bár nagyobb különbség miatt.