Kapcsolódó hírek

Quito, a Pichincha Independiente Juniors kihasználta a B sorozatban a rájátszásért kvalifikációért küzdő csapatok általános csúszását, és a Juvenil klán fölötti győzelemmel (2-0) két pontot ért el a tabella vezetésétől.

veszít

A Negriazules felülmúlta Latacunga legalját, a győzelemmel 51 pontot értek el, harmadikok a besorolásban, és két egységgel lemaradtak a vezető, Orense mögött, aki 0-1-re esett a gualaceói látogatása során; Ezenkívül az Independiente-nek sikerült egy pontra csökkentenie a különbséget Mantával, amely 1-1-re egyenlített Vincesben Santa Ritával, ami a maga részéről továbbra is a negyedik pozícióban van.

Bár a helyi lakosok dinamikájától elrohanva, a klánnak sikerült megőriznie az eredményt az első félidőben, de a kiegészítés kezdetén engedett Luis Cano 48 percre és Cristopher Angulo 51 méteres jelölésére a fekete- kék diadal, amely helyreállást jelent teljesítményükben, döntetlennel és egymás után nyert.

Ezen a napon Liga de Portoviejo elvesztette a kvalifikációs zónába való belépés lehetőségét. La Capira nem győzhetett az Atlético Porteño látogatójaként; azonban sikerült pontot szereznie Durántól.

Arnaldo Gauna duplája előrébb hozta a helyieket. A paraguayi 21 és 38 méteren talált be, de az Atlético nem tudta tartani a vezetést, és elengedte a győzelmet. Lucas Di Yorio 83 m-es büntetést diszkontált, Marcos Delpadre (90 + 2 m) pedig 2 gólnál megalapozta az egyenlőséget a portovejences harmadik meccsén, anélkül, hogy győzelmet ért volna el.

Tsáchila földjén döntetlen is volt. Az Olimpiai Stadionban az Atlético Santo Domingónak sikerült helyreállnia a kiegészítésben, és megmentett egy pontot a Liga de Loja ellen, amely 45 méteres magasságban előbbre lépett az eredményjelzőn Elvis Bone pontszámával. A második félidőben Christian Quintero (62 m) megpecsételte az eredményt és a helyiek egyenlőségét, akik a következő napon döntetlent értek el.

Vincesben pontfelosztás volt a Santa Rita és a Manta között, olyan csapatok között, amelyek lelassították a rájátszást. Cristhian Cuero 66 méteren haladt a tonhalhalászhajók felé, és a játék végén Nixon Molina (90 + 1 m) egyenlőséget helyezett el a Fluminense-ek számára, amellyel a manabiták számára megúszta az osztályozás vezetésének lehetőségét.

A 29. nap a vezető vereségével zárult. Orense 0–1-re esett Gualaceo ellen, és bár a Machaleños veretlen hat meccses meccset veszített, továbbra is megtartja az előnyét a rangsor tetején.

A játék fejlődése egyenletes volt, és csak az utolsó szakaszon sikerült különbséget tenni Jhon Arroyo 80 méteres góljával. (D)