Oroszország drámával, hosszabbítással és büntetésekkel búcsúzott

Miután Horvátország 90 perc alatt 1-1-es döntetlent játszott, hosszabbításban pedig 2-2-t játszott, Horvátország 4-3-ra legyőzte a házigazdákat, és a második elődöntőben Angliával találkozik.

oroszország

Drámai játékban, magas fizikai viseléssel, bukfencekkel, hosszabbítással és a házigazda csapat kiesését jelző bosszantó büntetősorozattal a horvát válogatott szenvedett továbbjutni a 2018-as világbajnokság elődöntőjébe, 4-3-ra legyőzve Oroszországot, miután 90 perc alatt 1-1, hosszabbításban 2-2.

A meccs nagyon szoros volt, mivel a két csapat közül egyik sem ment támadásba, de olyan taktikai megközelítéseket javasolt, amelyek nem adnának előnyt az ellenfélnek, inkább azon gondolkodnak, hogy nem szereznek gólt, mielőtt az ellenkező keretet keresnék a szocsi olimpiai stadionban, ahol magas hőmérsékleten és 70 százalékos páratartalom felett játszották, ami mindkét csapatnál nagyobb fizikai kopáshoz vezetett.

Az egyensúly megszakadt, amíg fél óra játék után az óriás Artem Dzyuba és Denis Cherysev közötti falon, ahol kitért két horvát elől, és egy remek balkezes lövéssel 1: 0-ra lőtt gólt a 31. percben, mitől robbant fel a közönség örömmel, ami nagyban ünnepelte a hazai csapat pontszámát.

A céllal Oroszország jobban letelepedett a védekező szektorban, és Horvátországnak nem volt más választása, mint az elemeinek minőségét kihasználva döntetlenre törekedni, amely képes volt ellensúlyozni az orosz lökést.

Az eltelt idő 39 percében Mario Mandzukic fizikai erejével és jellegzetes mélységével az alapvonalhoz hajtott, ahol központot küldött Andrej Kramaric érkezésére, aki 1-1-es döntetlent játszott, miután megverte Igor Akineev kapust.

A második félidőre Horvátország átvette a mérkőzés kezdeményezését, a labda irányításával, míg Oroszország visszatartotta és felkészült néhány ellen, de az 59. percben a balkáni alakulat megbocsátotta, hogy mi lett volna a második gól, amikor Iván Perisic lőtt a kapuba. verhetetlen pontozási opcióval.

A játék utolsó részében a fizikai erőfeszítés meghozta mindkét csapat számára a tempót, és a tempó jelentősen visszaesett, még a horvát kapus, Danijel Subasic is távozni akart a meccsből, mielőtt a 90. perc véget ért volna az erős izomgörcsök hátulján. jobb comb, de végül megtartotta és a definíció fontos darabja volt a tizenegy lépéstől.

Az egygólos egyenlítés hosszabbításra kényszerítette őket, mindkét meccset már nagyon csökkentette a mérkőzés intenzitása és a játék során uralkodó magas hőmérséklet, és mégis további 30 percet játszottak, amelyek igazán izgalmasak voltak.

Az első hosszabbításban a fáradtság ellenére Horvátország megtalálta a vezetést, 101 '-nél, amikor a védő Domagoj Vida szögletet rúgott, amelyet Daler Kusyaev terelgetett, hogy beágyazhassa magát az orosz kapuba, és 2–1-re növelte a vezetést. Horvátok, akik már látták magukat a győzelemmel.

Oroszország azonban nem volt hajlandó meghalni, és a második hosszabbításban, öt perccel a vége után, egy központ érkezett a térségbe, ahol a honosított brazil brazil Mario Fernándes végzett a 2-2-es döntetlennel, ami felszabadította a helyi szurkolók izgalmát, hogy nem hitte el, amit látott, és hogy a büntetésekre kényszerítette a meghatározást.

Büntetőkkel a kapusok ismét egy-egy mentett kivégzéssel ragyogtak, csak ezúttal a lövők tették a különbséget, mivel Szmolov és Fernandes kudarcot vallott Oroszország számára, hogy elhagyja az Ivan Rakitic számára terített asztalt, hogy megszerezze a győztes büntetést Horvátország számára, aki küldött őket az Anglia elleni elődöntőbe.

Míg a házigazdák elégedetten búcsúztak, a világkupájukon méltó teljesítménnyel.

A mérkőzés játékvezetője a brazil Sandro Ricci volt, aki jó teljesítményt nyújtott. Felszólította Lovrent (35), Strinicet (38), Vidát (101) és Pivaricot (114) Horvátország számára, míg Oroszország számára Jurij Gazinszkijt (109).

Oroszország.- Igor Akinfejev, Mario Fernandes, Ilja Kutepov, Szergej Ignaszevics, Fedor Kudrjašov, Daler Kusjajev, Roman Zobnin, Alekszandr Szamedov (Alekszandr Jerohin, 54 '), Alekszandr Golovin (Alan Dzagoev, 102'), Denisz Szmolohev (67 ') és Artem Dzjuba (Jurij Gazinszkij, 79 '). DT: Stanislav Cherchesov.

Horvátország.- Danijel Subasic, Domagoj Vida, Dejan Lovren, Sime Vrsaljko (Vedran Corluka, 97 '), Ivan Strinic (Josip Pivaric, 74'), Ivan Rakitic, Luka Modric, Ante Rebic, Andrej Kramaric (Mateo Kovacic, 88 '), Ivan Perisic (Marcelo Brozovic, 63 ') és Mario Mandzukic. DT: Zlatko Dalic.