MADRID. Négy nap anélkül, hogy tudta volna a győzelmet (három vereség és egy döntetlen), szinte hitel nélkül hagyta a Valencia edzőjét. A madridi csapat elleni párharcban több mint három pont volt a tét.

támogatja

Djukic álláspontja kérdéses volt, és a vereség súlyos következményekkel járhat a szerb számára. Talán azért, hogy megfordítsa a helyzetet, megoldásokat keresve, a csapat több nehézsúlyúját és az elméleti kezdőket a kispadon hagyta. Az Almería elleni vereségben (1-2) Jonas Gonçalves, Helder Postiga, Fede, Jonathan Pereira és Andrés Guardado kezdettől fogva játszott. Közülük az első három a csereként kezdte a párharcot. Az utolsó kettő sérülés miatt Valenciában maradt.

Djukic forradalmasította felállásukat, és bevált. Legalábbis az első félidőben, amelyben Éver Banega sikerrel irányította a játékot, Antonio Barragán és a kolumbiai Darlon Pabón pedig nagy veszélyt jelentett a jobb szélén.

Mivel a Getafe kimerült a héten átélt erőfeszítéseiben (a hétfői, csütörtöki és vasárnap reggeli játék nem sokat segíthet a játékosok jó helyreállításában), a Valencia fokozatosan érlelte a mérkőzést. A birtok az övé volt, és a rivális ellentámadásai. De ha birtokolták a labdát, akkor több lehetőség volt egy projekt mentésére.

Pabon gólja előtt, közvetlenül a szünet előtt Luis García emberei megnyithatták a gólt az egyik ilyen ellentámadásban. Ángel Lafita és a román Ciprian Marica között ők tudták megszerezni az elsőt, de Diego Alves jó védéssel mentett egy pontotlan fejlécet a másodiktól.

Ez volt az egyetlen egyértelmű játék, amelyet a Getafe össze tudott állítani az első felvonásban, amely Pabon cipőjével halt meg 30 méterről, amely bejutott a Moyá által védett kapu keretébe. A dél-amerikai célpont megmentette Djukicet, és igazságot tett az eredményjelzőn az öltözőkhöz vezető menet határán.

Getafe hozzáállása a második felvonásban kiszámítható volt. És Valenciáé is. A kék csapat kijött a döntetlenért, és az asztalok megfordultak, a csapat a pályájukon kuporodva reménykedett abban, hogy a csipkét elszigetelt ellentámadásba helyezi.

Pedro Leónnak lehetősége volt holtversenyre, de ezúttal Guaita akadályozta meg a Getafe gólszerzését. A valencia kapusa a szünet előtt Diego Alves helyére lépett, akinek sérülése miatt el kellett hagynia a játékot, és nem okozott csalódást. Csak egyszer lépett közbe, de teljesített. Nem volt rá szüksége Sergio Escudero nagyon világos utolsó lövésében, aki elküldte, amikor a 90. percben mindent meg tudott szerezni, hogy gólt szerezzen.

A Valencia a helyes első félidőt és Pabon csodálatos megjelenését elviselte, hogy három pontot szerezzen, amelyek még egy hét munkát biztosítanak Djukic számára, aki anélkül hagyta el a Getafe-t, hogy a negyedik helyen tudott volna aludni.

"Ha szüleimmel, honatyáimmal és gyerekeimmel fogok enni egy csapattal a Bajnokok Ligájában, úgy élvezni fogom az ételt, mint még soha" - mondta Luis García a mérkőzés előestéjén. Nem lehet. Az étele megfullad. Valahányszor tizenkét évesen játszik a Colosseumban, veszít. Akkor még nem is lőtt gólt. Luis García nem fog jól enni. Djukic ellentéte.

-- Adatlap:

0.- Getafe: Moya; Arroyo (Gavilán, min. 75), Alexis, Lisandro, Escudero; Borja (Lacen, min. 50), Mosquera; Pedro León, Sarabia, Lafita (Diego Castro, min. 55); Ciprian.

1.- Valencia: Diego Alves (Guaita, min. 13); Barragan, Ricardo Costa, Mathieu, Bernat; Javi Fuego, Parejo; Pabón (Fede, 65), Banega, Piatti (Canales, min. 80); Paco Alcacer.

Célok: 0-1, min. 41: Pabón.

Játékvezető: Iglesias Villanueva (galíciai bizottság). Sárga kartont mutatott Sarabia (min. 35), Pedro León (min. 79), Ciprian (min. 81), Mosquera (min. 85), Escudero (min. 86), Alexis (min. 91) Getafe és Paco Alcácer (min. 90) és Guaita (min. 91) Valencia által.

Események: A Liga BBVA tizenkettedik napjának megfelelő mérkőzés az Alfonso Pérez Colosseumban, közel 7000 néző előtt.